Депутати пропонують підвищити штрафи для водіїв: подробиці

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №11111, який передбачає посилення відповідальності за ненадання переваги в русі транспортним засобам, які мають на це право. Про це йдеться на сайті українського парламенту.

Ініціаторками законопроєкту є народні депутатки Галина Третьякова, Мар’яна Безугла та Ольга Василевська-Смаглюк. Вони вважають, що зараз в Україні штраф за ненадання переваги у русі спеціальним автомобілям з увімкненими спеціальними звуковими або світловими сигнальними пристроями становить лише 680 гривень, що не відповідає можливій шкоді завданій зазначеним правопорушенням.

Документом пропонується встановити, що ненадання переваги в русі транспортним засобам аварійно-рятувальних служб, швидкої медичної допомоги, пожежної охорони, поліції, що рухаються з увімкненими спеціальними світловими або звуковими сигнальними пристроями, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 17 до 25,5 тисячі гривень та позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.

Ці ж порушення, що спричинили або могли спричинити створення загрози життю та/або здоров’ю фізичних осіб, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі від 34 до 51 тисяч гривень та позбавлення права керування транспортними засобами на строк від п’яти до десяти років.

Причиною розробки цього документа є постійні порушення водіями правил дорожнього руху.


Не пропустіть