Скільки платитиме власник нерозмитненого авто на іноземних номерах (Тарифи)

Новий закон про нерозмитнені авто 2017 спровокував протести власників литовських і польських машин, викликавши численні суперечки.

На сайті Автоцентр.ua інформація про мітинг власників нерозмитнених авто і їхні загрози підпалити шини під Верховною Радою зібрала десятки коментарів як противників, так і прихильників їзди на нерозмитнених авто в Україні.

Як ми вже писали, новий законопроект передбачає введення плати за користування автомобілем іноземної реєстрації. Його автори вважають, що це дасть змогу збільшити надходження в бюджет і накопичити додаткові кошти для ремонту і будівництва доріг.

Насправді ця ідея не нова. Адже ще у 2016 році було зареєстровано законопроекти, що передбачають «легалізацію» автомобілів на іноземних номерах шляхом запровадження щорічної фіксованої плати (150-200 євро) за їх експлуатацію в Україні. А загалом можна нарахувати два десятки законопроектів про амністію і введення плати за їзду на машинах європейської реєстрації.

Щодо нового проекту закону, який потрапив на розгляд Верховної Ради, він передбачає податок за користування нерозмитненим автомобілем (масою до 3,5 тонн і місткістю до 9 осіб), залежно від терміну експлуатації. Чим більше – тим дешевше.

Вартість експлуатації автомобілів на європейських номерах без розмитнення

* 1 день – 2 євро

7 днів – 7 євро

1 місяць – 34 євро

3 місяця – 96 євро

6 місяців – 180 євро

12 місяців – 342 євро

*- у разі ухвалення законопроекту

Голова комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна підтримує таку ініціативу, як, втім, і Кабінет Міністрів. А що думаєте ви?


Не пропустіть