В Україні придумали, як стимулювати водіїв визнавати свою провину при ДТП

У цьому випадку порядок розгляду справи буде спрощено

У Верховній Раді зареєстровано законопроект №6516 “Про внесення змін до ст. 27 Закону України “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо спрощення порядку розгляду справ про вчинення ДТП, в разі визнання особою, щодо якої складено протокол, своєї провини”, передає Sud.ua.

Законопроект покликаний вирішити кілька проблемних питань одночасно. Зокрема, він дозволить:
розвантажити суди, які змушені розглядати справи про ДТП навіть у разі, коли особа, щодо якої складено протокол про адміністративне правопорушення, визнає себе винною, не заперечуючи рішення посадових осіб Нацполіції, служби правопорядку ЗСУ;
скоротити період розгляду справ про адміністративні правопорушення, як мінімум, на місяць. Приблизно такий період займає вся процедура: складання протоколу по справі про адміністративне правопорушення; обробка канцелярією Нацполіції, службою правопорядку ЗСУ; напрямок його в канцелярію суду;
автоматизований розподіл на конкретного суддю; призначення дати і часу розгляду; виклик особи, щодо якої складено протокол;
судовий розгляд; набрання законної сили постанови у справі про адміністративне правопорушення;
позбавити громадян необхідності платити додаткові 320 грн судового збору в разі, якщо особа визнає себе винною в скоєнні ДТП.
Так, законом передбачається передати повноваження з розгляду справ про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП (в разі визнання особою, щодо якої складено протокол, своєї провини) підрозділам Нацполіції або службі правопорядку ЗСУ.
У разі, якщо особа, щодо якої складено протокол про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, не визнає свою провину, протокол про вчинення такого правопорушення, як і раніше, буде розглядатися в судовому порядку.
Також, у разі повного визнання провини особою, щодо якої складено протокол про вчинення ДТП, воно може вказати це в протоколі власноручно, засвідчивши особистим підписом.


Не пропустіть