Є речі, які є для водія небезпечнішими за пияцтво й наркотики – експерти

Британська лабораторія дослідження транспорту встановила, що водії, які пишуть за кермом SMS-повідомлення, створюють на дорозі більше небезпечних ситуацій, ніж водії, які перебувають у стані алкогольного, або наркотичного сп’яніння, повідомляє Кореспондент.

Провівши ряд спостережень, британські експерти з’ясували, що реакція водіїв, які зайняті написанням SMS, уповільнюється на 35%, в той час як увага п’яних водіїв погіршується лише на 12%, а під впливом марихуани – на 21%.

Крім того, водії, що відволікаються на телефонні повідомлення й дзвінки, найчастіше пропускають потрібні повороти, виляють на дорозі та не дотримуються дистанції – ця цифра є майже в три рази вищою за показники у водіїв, що вживали марихуану.

“Жоден відповідальний водій не стане пити перед тим, як сідатиме за кермо. Тепер ми повинні переконатися, що ті, хто любить писати SMS, розуміють, що набирати повідомлення – це одне з найгірших занять за кермом”, – повідомив керівник британського фонду RAC Foundatіon, що займається питаннями безпеки на дорогах, Стівен Глейстер.


Не пропустіть