Українським водіям готують “драконівські” штрафи (Відео)

Без серйозного і невідворотного фінансового покарання ситуацію на дорогах не змінити. Так вважає міністр інфраструктури України Володимир Омелян. Що, в свою чергу, неможливо без автоматичної фіксації порушень і посиленої роботи патрульних служб.

“Те ж саме, що відбувається сьогодні в Україні, було і в Польщі, і в Словаччині, і в інших сусідніх європейських країнах. Все змінилося тільки після того, коли була встановлена автоматична фіксація, коли штрафи були підняті в рази, в десятки разів. І люди, водії, в першу чергу, розуміли: їх порушення буде зафіксовано, будуть змушені платити. Тобто не 50 на 50, побачать – не побачать, а відсотків 90-95, що зафіксують і штраф буде великий”, – розповів Омелян.

Він також припустив, що Україні підійде досвід скандинавських країн, де розміри штрафів прив’язані до доходів.

“Коли ви питаєте у польських чи словацьких водіїв, чому ви дотримуються правил дорожнього руху, відповідь завжди один: дуже дорого. І я хочу так само, що в Україні немає альтернативи, немає привілейованих людей, усі рівні перед законом: порушив – платиш штраф. Можливо, варто ввести те, що є в окремих скандинавських країнах: штраф прив’язаний до доходу річного. Багато заробляєш – платиш набагато більше”, – зазначив міністр.


Не пропустіть