BMW готує новий X5 з унікальним двигуном (Фото)

BMW Hydrogen iNEXT повільно рухається до реальності, оскільки баварська марка підтвердила, що «невелике серійне виробництво» стартує в кінці наступного року.

Заснований на BMW X5, i Hydrogen NEXT оснащений двома пластиковими баками, армованими вуглецевим волокном, що вміщають в сумі 6 кг водню. Хоча звучить не так вже й багато, але BMW раніше припускала, моделі матиме запас ходу, який можна порівняти з бензиновими варіантами. Водень використовується для вироблення електричної енергії, яка живить встановлений ззаду 369-сильний електромотор.

Кросовер також оснащений високовольтним акумулятором, який можна використовувати для забезпечення «додаткової динаміки при обгоні або прискоренні». BMW зазначила, що воднемобілі мають ряд переваг в порівнянні з електромобілями, включаючи швидкий процес дозаправки, ідентичне автомобілів з двигуном внутрішнього згоряння.

Однак виробник визнав, що «умови, необхідні для того, щоб мати можливість пропонувати клієнтам BMW Group водневий автомобіль, ще не створені». Так, марка вказала на відсутність інфраструктури для заправки воднем і зазначила, що «зелений водень повинен бути доступний в достатніх кількостях і виготовлятися за конкурентними цінами». Німеччина і ЄС, в свою чергу, вже «визнали важливість зеленого водню для енергетичної системи майбутнього», а ключові ринки в Азії «висловили сильну зацікавленість в створенні інфраструктури для водневих транспортних засобів».

Відзначається, що «умови для машин з водневими паливними елементами будуть розвиватися по-різному в усьому світі». Через це автовиробникам складно виправдати запуск FCV, оскільки ці умови застосовуються на певних ринках, а іноді і виключно в окремих частинах цих ринків. При цьому BMW раніше заявляла: «Пропозиція для клієнтів, заснована на технології водневих паливних елементів, буде представлено на ринку не раніше ніж у другій половині цього 10-річчя BMW Group, в залежності від умов і вимог глобального ринку».


Не пропустіть