Яка зимова шина краще

З настанням зими у кожного автовласника виникає питання про заміну шин і яка зимова шина краще. Різноманітний асортимент зимових шин дозволяє автолюбителям встановлювати на свій автомобіль нестандартні шини. Кожен робить це, переслідуючи свої цілі, але найбільш ефективним варіантом є установка штатних зимових шин. У цьому випадку поведінка автомобіля на дорозі буде передбачуваним. Давайте не будемо ходити навколо а розберемося які зимові шини кращі.

1. При виборі зимових шин необхідно врахувати погодні умови того району, в якому цей автомобіль буде експлуатуватися.

2. Вибираючи зимові шини, слід звернути увагу на глибину протектора, вона повинна бути не менше 5 міліметрів.

3. Небажано використовувати взимку всесезонні шини, бо в них конструктивно суміщені, несумісні один з одним, властивості зимових та літніх шин. Так як зимові та літні шини відрізняються не тільки по малюнку, але й за своїми характеристиками.

4. Європейський малюнок зимових шин має діагональне побудова, водовідвідні канали, безліч ламелей. На краях протектора розташовані сильні грунтозацепи. Такі шини гарні для доріг покритих розкиснули снігом, або для, регулярно очищаються, доріг.

5. Найбільш популярними є «європейські» зимові шини наступних фірм: Pirelli SnowSport, Barum Polaris, GoodYear Medeo, Marangoni Meteo ESC, “Снігова королева” (Москва), “Червоний Яр” (Красноярськ).

6. Скандинавський малюнок зимових шин має безліч ромбовидних і прямокутних виступів, розташованих у шаховому порядку. Це значно поліпшує зчеплення з зледенілим чи засніжених дорожнім покриттям. Крім того, зимові шини зі скандинавським малюнком можна застосовувати і в умовах рекомендованих для шин з європейським малюнком.

7. Одними з найпоширеніших фірм-виробників «скандинавських» зимових шин є: Marangoni, Nokian Hakkapeliitta, Brigestone, Norman (Воронеж), “Метелиця” (Кіров).

8. В умовах російських доріг необхідно купувати шиповані шини. При цьому слід звертати увагу на якість шиповки. Якщо від вирваного шипа залишається рівне і кругле гніздо, то така ошиповка є неякісною. Для рівномірного зносу шипів треба регулярно міняти місцями задні і передні колеса.

9. Слід дивитися на те, щоб шпильки не були сильно втоплені в протекторі, але й не височіли над гумою.

10. Для збільшення зчеплення з дорогою можна вибрати зимові шини з колесами меншого діаметру, але з більш високим профілем. Такі шини роблять хід автомобіля набагато м’якше.

11. Якщо автомобіль планується використовувати в засніжених полях або лісах, то слід встановити більш вузькі зимові шини. Це значно підвищить керованість на зледенілих і засніжених ділянках.

12. В даний час, до 30% автовласників, замість шипованих зимових шин використовують, так звані, «шини-липучки». Тому, що при температурах нижче 15 градусів ці шини ефективніше звичайних шипованих. Це досягається за рахунок того, що малюнок шини повністю бере участь у процесах гальмування. Ці шини відмінно показують себе на зледенілих і снігових трасах. Такі шини виробляються за технологією «Full Active Tread», застосовуваної фірмою Michelin.

13. Придбання нових зимових шин у неофіційних продавців небажано, оскільки існує велика ймовірність отримати неякісний товар. З метою економії, оптимальним вибором будуть шини не найдорожчих моделей останнього сезону.

14. Фірма Nokian Tyres виробляє адаптовані до змін погоди зимові шини, що мають малий опір кочення, що дозволяє економити паливо. Крім того, ця фірма виробляє шини, розраховані на м’яку зиму, для якої характерні сльота і мокра дорога.

15. Фірма Bridgestone Blizzak випустила дві нові універсальні моделі зимових шин, які підходять до різних автомобілів – від спорт-кара до пікапа.

Безпечне водіння і ефективне екстрене гальмування, на будь-якому дорожньому покритті, дуже сильно залежать від правильно підібраних і встановлених шин. Але, це половина успіху, друга половина залежить від досвіду і майстерності автовласника.
Після всього вище сказаного питання, які зимові шини кращі більше не повинен вас турбувати. Вдалої покупки.


Не пропустіть