Які небезпеки чекають водія в дорозі?

Часто трапляється, що навіть досвідчені водії стають жертвою ДТП. Нижче ви зможете дізнатися чинники, які мають прямий вплив на водіння і шанси вижити при аварії. Першим чинником є ​​розмір машини. Так при аварії у водія і пасажирів машини класу А шанси загинути збільшуються в 50 разів у порівнянні з тими, хто їздить на джипі. Такий висновок зробили аналітики, які провели ретельний аналіз понад 1000 дорожньо-транспортних пригод та звіти про них. Підсумком їх роботи стала наступна формула: водії автомобілів малого та середнього розміру при потужному лобовому зіткненні мають шанс загинути 1 з 200; водії джипів більш везучі – 1 з 10 000. На другому місці – телефони, точніше розмови при русі. Згідно статистики ДТП, водії, які постійно розмовляють по телефону за кермом частіше за всіх потрапляють в аварії.

Це висновки Адміністрації безпеки дорожнього руху США (в РФ подібні звіти не ведеться). Чим менше вік водія, тим частіше він базікає по телефону і відповідно потрапляє в небезпечні ситуації на трасі. Уже в десяти штатах США ввели заборони на загальне по мобільнику за кермом і навіть на Bluetooth-гарнітури, оскільки вони впливають на чутність і людина не може почути попереджуючі сигнали. Третє місце займає перевищення швидкості. Під даним австралійських учених, перевищення водієм швидкості на зайві 5 км / год підвищує шанси потрапити в аварію в два рази. Швидкість в 70 км / год – у чотири рази. Справа в тому, що на таких швидкостях у водія надто мало часу для того, щоб швидко зреагувати на небезпеку.

Крім цього, збільшується і гальмівний шлях. Під номером чотири йдуть подушки безпеки, які в реальності рятують навіть в самих екстремальних ситуаціях, при цьому водії, знаючи про такий захист, починають творити неподобства на дорозі. Так в США водії автомобілів без подушок в рази менше потрапляють в аварії на відміну від власники сучасних машин. Американські вчені прийшли до висновку – водії сильно довіряють системам безпеки. Але незважаючи на те, що вони і продемонстрували свою ефективність, повністю сподіватися на них не можна. Немаловажним фактором, що впливає на рух є і неприємні запахи. Згідно з дослідженнями британських вчених, аромати ромашки, лаванди і жасмини надмірно розслаблюють водіїв, притупляючи їх реакцію. А от запах свіжоскошеної трави і квітів знижує швидкість реакції і увагу водіїв, а також викликає у них ностальгію. І останнє – ремінь безпеки. Він був, є і буде найбільш ефективним засобом порятунку, адже при аварії ремінь підвищує шанси на виживання більш ніж в чотири рази.


Не пропустіть