Кабмін вирішив, які нерозмитнені авто можна буде легалізувати в Україні

Кабінет міністрів України таки прийняв рішення, які саме нерозмитнені автомобілі можна буде офіційно легалізувати в Україні. Проект відповідного законопроекту вже активно готується, пише autocentre.ua.

Кабмін України спільно з депутатами готує законопроект, в якому передбачена можливість легалізувати в Україні нерозмитнені автомобілі. Про це в четвер 15 червня повідомила на виїзному засіданні Глава комітету Верховної Ради з питань митної та податкової політики в Львівській області Ніна Южаніна. Одним з питань, яке в числі інших розглядалося на засіданні комітету, якраз і була проблема незаконної експлуатації в нашій країні, так званих автомобілів «на бляхах».

Правда, за її словами, узаконити можна буде не всі такі машини, а тільки ті, вік яких не перевищує 7 років (тобто не старше 2010 року випуску – від редакції.). А ось доля решти нерозмитнених автомобілів залишається поки під питанням. При цьому Ніна Южаніна не уточнила – який саме механізм легалізації пропонується, а також – коли конкретно буде готовий цей законопроект.

Нагадаємо, що недавно Президент України Петро Порошенко зажадав ліквідувати незаконні схеми ввезення в Україну нерозмитнених авто на іноземній реєстрації та експлуатації їх на території нашої країни. Першим на вимогу глави держави відгукнувся народний депутат Максим Бурбак – він відкопав з архіву свій старий законопроект, яким пропонувалося встановити плату за перебування в Україні транспортних засобів з іноземною реєстрацією, яка буде залежати від терміну їх перебування в нашій країні. Причому, ця вимога стосувалася, як українських власників нерозмитнених машин, так і іноземних туристів, які приїхали до нас на своїх особистих машинах. Цей закон викликав багатолюдний протестний мітинг під стінами Верховної Радою, в результаті чого він був знятий з розгляду.

Які ж сюрпризи власникам нерозмитнених автомобілів готує новий законопроект – поки невідомо.


Не пропустіть