Продемонстрували найкрасивіший електромобіль в світі (Фото)

Британці побудували електричний Jaguar E-type Zero на основі класичної моделі 1968 року.

Jaguar Land Rover Classic продемонструвала публіці “найкрасивіший електромобіль в світі” Jaguar E-type Zero, який є повністю електричною версією класичної моделі Jaguar E-type. Модель створена для того, щоб оцінити реакцію потенційних клієнтів на подібні рішення, після чого буде прийнято остаточне рішення про її виведення на ринок.

Відкритий спортивний автомобіль отримав електродвигун потужністю 220 кВт (300 к.с.), який дозволяє розганятися від 0 до 100 км/год за 5,5 секунд. При його створенні використовувалися технології і компоненти від першого серійного електрокроссовера бренду Jaguar I-PACE, який надійде в продаж в 2018 році. Акумуляторна батарея ємністю 40 кВтг забезпечує запас ходу на рівні 270 км (170 миль), її повний заряд відбувається за 6-7 годин, в залежності від потужності зарядного пристрою.

Цікаве полягає в тому, що електродвигун і блок батарей були спеціально розроблені для Jaguar E-type Zero – акумуляторний блок за розмірами і вагою відповідає шестициліндровому двигуну E-type, а електродвигун і редуктор – коробці передач. Обидва компоненти встановлені на штатних місцях двигуна і коробки передач, відповідно конструкція автомобіля не вимагала помітних змін і вона управляється і “відчувається” точно так же, як бензинова версія.

Більш того, розробники відзначили, що таким же чином зможуть зробити електричним будь-який класичний Jaguar, який оснащується шестициліндровим двигуном XK – а це моделі E-type, XK120, Mk2 і XJ6, що випускаються з 1949 по 1992 рік. Саме так і вчинили з виставковим екзмепляром Jaguar E-type Zero, який є відновленою версією Jaguar E-type Series 1.5 Roadster 1968 року, практично в оригінальній комплектації (крім двигуна, йому відновили тільки приладову панель і встановили більш економічні світлодіодні фари).

Нагадаємо, що випущений в 1961 році Jaguar E-type неодноразово визнавався “найкрасивішим автомобілем всіх часів і народів”, причому цей факт визнавав навіть сам Енцо Феррарі, називаючи цю модель “найкрасивішим автомобілем з коли-небудь зроблених”.


Не пропустіть