Зеленський збільшив штрафи за перевантаження великогабаритів: що потрібно знати

За перевищення допустимої ваги вантажу транспорту доведеться сплатити від 8,5 до 34 тисяч гривень

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про збільшення штрафів за перевантаження фур, що їздять дорогами України.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на сайт Верховної Ради.

Згідно із законом, за перевищення допустимої ваги вантажу транспорту доведеться сплатити від 8,5 до 34 тисяч гривень. При цьому сума штрафу встановлюється у залежності від перебільшення ваги.

на 5-10% більше – штраф 8,5 тис. грн,
на 10-20% більше – штраф 17 тис. грн,
понад 20% – штраф 34 тис. грн.

Зазначається, що гроші, отримані в якості цього штрафу надходитимуть до державного дорожнього фонду.

Також у законі прописані механізми збільшення штрафів та їх сплати. Так, відповідальність за це покладається на власника автівки (людину або компанію) або зареєстрованого користувача.

Якщо йдеться про авто на єврономерах – то штраф платитиме людина, яка ввезла транспорт до України. Відмова сплатити штраф чи оскарження відповідної постанови – причина заборонити в’їзд іноземцю до України.

Відповідно до закону, якщо водій пасажирського чи вантажного транспорту проігнорував прохання зупинитися представника Держслужби з безпеки на транспорті – йому загрожує штраф 3400 грн або позбавлення права керувати на 3-6 місяців.

Також перевантаження вантажівки може бути зафіксовано автоматично. Після цього тому, кого вважають водієм, надішлють постанову про штраф поштою.

Зауважимо на даний час штраф за перевантаження фур складає 510-680 гривень.


Не пропустіть