В Україні хочуть ввести придорожній техогляд автомобілів

Міністерство інфраструктури України розробило новий законопроект, який передбачає введення в нашій країні трьох видів техогляду автомобілів – плановий, позаплановий і придорожній. Зараз цей законопроект оприлюднено для громадського обговорення.

Якщо про плановий та позаплановий техогляди українські водії мають певне уявлення, то про придорожній техогляд більшість з них можуть тільки здогадуватися.

У законопроекті йдеться про те, що придорожній техогляд транспортних засобів повинні здійснювати уповноважені особи в спеціальних пунктах перевірки. Водії будуть зобов’язані надавати свої машини для придорожньої перевірки. Якщо вони відмовляться, то свідоцтво про придатність автомобіля відразу скасують. Тобто практично водії не зможуть відмовитися від проходження цієї процедури.

Законопроект передбачає, що загальна чисельність придорожніх перевірок повинна складати не менше 5% від загальної чисельності зареєстрованих транспортних засобів.

Що ж стосується планового техогляду, то легкові автомобілі його повинні будуть проходити через чотири роки з дня виготовлення, а потім кожні 2 роки. Позаплановому техогляду хочуть піддавати машини після зміни власника, переобладнання або після серйозного ДТП.

Поки про придорожній техогляд автомобілів більше питань, ніж відповідей. Гадаємо, ця ідея мало кому сподобається з водіїв. Тому не факт, що такий вид техогляду залишиться в законопроекті після загальнонародного обговорення.

Джерело mashyna.com.ua

Не пропустіть