Дизель та бензин: ситуація з автомобілями в Україні

Кількість автомобілів з дизельними моторами в Україні продовжує зростати, пише automotoclub.info.

Якщо в минулому році авто з дизельними силовими агрегатами було 36%, то в нинішньому їх уже 38,5%. При цьому, в модельній лінійці деяких марок в Україні до сих пір немає дизельних автомобілів, пише AUTO-Consulting.

Так, за перші шість місяців поточного року в Україні було продано більше 14 тис. нових автомобілів з дизельними двигунами. Динаміка склала + 43% в порівнянні з першим півріччям 2016 г. Найперспективніша велика частка автомобілів з дизельними моторами серед SUV. Вона сьогодні досягла майже 50%.

Але деякі автомобільні виробники не пропонують в Україні автомобілі з дизельними двигунами взагалі. Навіть не дивлячись на те, що дизельне паливо коштує дешевше бензину, а дизельні мотори – економічніші від бензинових. Хоча, є й альтернативна думка, яким оперують власники бензинових версій: дизельні автомобілі трохи дорожче бензинових і за ціною, і за вартістю обслуговування.

Немає дизельних модіцікацій, наприклад, в модельному ряду Suzuki, ZAZ, Ravon, VAZ, Chery, Geely, JAC, Daewoo, SMART, Acura, Alfa Romeo, Cadillac (принаймні в Україні).

Зовсім невелика частка дизельних автомобілів у Subaru (5,1% продано автомобілів з дизельними двигунами від загальної кількості продажів), Great Wall (5,6%), Opel (8,8%, хоча в Європі частка дизельних Opel в рази вище), Honda (12,1%) і Chevrolet (9,8%).

Однак, серед істинно “бензинових” брендів, які ще в недавньому минулому були представлені тільки з бензиновими моторами, спостерігається явний прогрес в “дизелізації”. Це в першу чергу стосується японських брендів, які для європейського ринку ввели в модельну лінійку версії на важкому паливі. Зокрема, частка дизелів в лінійці Lexus в Україні вже досягає 15%, Infiniti – 16%, Mazda – 18,6%, Toyota – 26,8%, Nissan – 27,9%.

Чимало і популярних моделей, які офіційно не пропонуються у нас з дизельними силовими агрегатами. Що, анітрохи не заважає їм входити до першої двадцятки з продажу. Це, наприклад, Toyota Corolla, Ford Fiesta, Ravon R2, Suzuki Vitara, Toyota Camry, Mitsubishi Outlander, Volkswagen Polo, Nissan Juke, Skoda Rapid.

При цьому, на відміну від України, автомобілі з дизельними моторами втрачають популярність в Європі. Не в останню чергу через “дізельгейт” і зростання продажів електромобілів.


Не пропустіть