Власники авто з іноземною реєстрацією отримали несподіваного впливового захисника

2

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська звернулася до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова з вимогою припинити практику незаконної зупинки автомобілів з іноземною реєстрацією.

Відповідний документ з’явився на сторінці омбудсмена у соціальній мережі Facebook, – пише Обозреватель.

На вирішення проблеми голові МВС дали один місяць.

Лутковська розповіла, що з квітня по вересень 2017 року було проведено розслідування, під час якого встановлено факти збору правоохоронцями інформації про власників таких авто і формування спеціальних списків.

“Зокрема, під час зупинки транспортних засобів з іноземною реєстрацією у їхніх власників вимагають, серед іншого, надати відомості про місце прописки, номер мобільного телефону і дату в’їзду на територію України”, – зазначила омбудсмен.

Лутковська наголосила, що єврономери не є причиною для зупинки автомобіля, а збір вище згаданої інформації не входить до повноважень поліції.

“З огляду на зазначене, незаконне збирання органами Національної поліції інформації про власників (водіїв) транспортних засобів з іноземною реєстрацією, які перебувають на території України, у межах проведення спільної спеціальної прикордонної операції “Кордон-2017” повинен бути припинений, а зібрана інформація – знищена як зібрана з порушенням вимог Закону України “Про захист персональних даних”. Про вжиті заходи прошу поінформувати мене в місячний термін”, – йдеться в зверненні.
Не пропустіть