Українських водіїв чекають нові газові «качелі»

Нафтогазова Асоціація України (НАУ) пропонує підвищити ставку акцизних зборів на скраплений газ з € 52 до € 107 за 1000 л. При цьому роздрібні ціни підвищаться на 2 грн. за літр.

Однією з причин виникнення необхідності підвищення акцизів президент НАУ Дмитро Кулик називає відсутність урегульованості в питанні використання ГБО на автомобілях і відсутність легальної інфраструктури, здатної забезпечити зростаючий попит на ЗВГ.

При цьому в країні є повноцінна інфраструктура забезпечення бензином і дизельним паливом, здатна забезпечити всіх бажаючих. Свою роль зіграла і майже 70-відсоткова залежність від «російського газу», яку викликала криза 2016 -2017 років, а також збільшення частки нелегального ринку. За словами Кулика, через відсутність якісного адміністрування збору податків з АГЗС / АГЗП, на даний момент нелегальний ринок автогазу складає майже 30%.

Глава НАУ вважає, що зростання ставок акцизів не призведе до зупинки розвитку ринку, і навіть навпаки «стабілізує процеси і зробить їх більш прогнозованими для інвестування в галузь». За прогнозами НАУ, «в разі збалансування податкового навантаження ринок ЗВГ буде рости на 5-7% в рік в довгостроковій перспективі».

Якщо ініціативи асоціації будуть прийняті і акцизи піднімуть до € 107 за 1000 л, за підрахунками «Консалтингової групи А-95» роздрібна ціна на скраплений газ підвищиться на 2 грн / л. Поки питання знаходиться на стадії обговорення.

Джерело enkorr.com.ua


Не пропустіть