Чи будуть водії евроблях отримувати «листи щастя»

Зараз Україна домовляється із представниками Польщі, Литви та Молдови про обмін базами даних автівок на іноземній реєстрації. Адже у схемі із транзитними автомобілями дуже важко знайти іноземця, який ввозив транспортний засіб на територію нашої держави.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (на телеканалі ZIK) розповів радник міністра внутрішніх справ Володимир Мартиненко.

Наразі, використовуючи фотофіксацію порушень ПДР, дуже важко відправляти «листи щастя» водіям із автомобілями на іноземній реєстрації. Адже практично неможливо встановити, хто був за кермом. Та й, за словами Мартиненка, згідно із митним законодавством, власником автомобіля, який є транзитним на території України, вважається той, хто перетнув кордон.

«Тому за цією напівлегальною схемою далі знайти цю людину дуже важко», – підкреслив експерт.

Тож, за його словами, зараз Міністерство домовляється із представниками Польщі, Литви чи Молдови про обмін базами даних таких автівок. Адже часто у різних держав діють свої особливі правила щодо реєстрації транспорту. Наприклад, згідно із литовським законодавством, якщо у автомобіля немає страховки, його знімають із реєстрації.

«Якщо автівки немає в реєстрації, значить її просто не існує. Тож вона уже не може нікуди виїхати чи заїхати», – наголосив Мартиненко.

Що ж до схеми, коли автомобіль перебуває на балансі іноземного підприємства, тут теж виникає безліч нюансів.

«Часом, набираючи усі ці автівки, фірма просто не сплачує необхідні податки. Відповідно, тамтешня влада подає клопотання про визнання такого підприємства банкрутом. Тож органи юстиції витребовують ці транспортні засоби у власність держави. Відповідно, автівки оголошують у розшук», – розповів Мартиненко.

Разом із тим, експерт зазначив: зараз не має ухваленого готового рішення про те, як за допомогою фотофіксації порушень ПДР карати водіїв машин на іноземній реєстрації.

«Однак таких автомобілів насправді у нас дуже багато. Та скажу прямо: усі вони є в Україні нелегальними», – підкреслив Володимир Мартиненко.


Не пропустіть