Відомо, як розраховуватимуть податок на розкішні авто

З 1 січня в Україні виросла мінімальна заробітна плата – з 3200 до 3723 грн. Відповідно змінились і податкові нарахування, в тому числі визначення автомобіля, за який треба платити “транспортний податок на розкіш”.

Цей податок нараховують за “Методикою визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів”, затвердженою постановою Кабінету міністрів України № 66 від 18 лютого 2016 року.

Власники автомобілів віком до 5 років, вартість яких на початку року становить понад 1 396 125 грн, мають сплачувати “транспортний податок” у розмірі 25 000 грн на рік. Минулого року “розкішними” вважали автомобілі вартістю не менше 1,2 млн грн.

Зараз визначити, скільки коштує ваш автомобіль цього року, можна за допомогою спеціального калькулятора. Він розміщений на сайті Міністерства економічного розвитку та торгівлі. Також на сайті перераховують автомобілі за марками, моделями та віком, які підлягають оподаткуванню.

Проте інформацію станом на 2018 рік ще не оновили відповідно до нової “мінімалки”. Сплачувати податок на розкіш необхідно буде вже навесні.

Джерело gazeta.ua

Не пропустіть