Чому авто на “євробляхах” такі дешеві (Фото)

Литовські журналісти провели розслідування, звідки беруться дешеві авто в цій країні для експорту в Молдову та Україну.

Україна – не єдина в світі країна, яка страждає від навали “євроблях”. Такі самі проблеми були і у наших сусідів. У Молдові теж стикалися з цим явищем, і боролися проти нього. В кінцевому підсумку громадянам запропонували 70% знижку за легалізацію автомобілів. З 50 тисяч, автомобілів з іноземною реєстрацією, які їздять по дорогах, пільгою скористалися лише 10 тисяч.

Але перед цим, молдавські журналісти з’ясували, які автомобілі на польській або литовській реєстрації продавалися на їхньому ринку. Результати журналістського розслідування виявилися вражаючими. За версією молдаван, автомобілі з Литви перебувають в жахливому технічному стані і не відповідають сучасним уявленням про безпеку.

Використовуючи свої зв’язки, молдовські журналісти звернулися до литовських колег Роналдасу Габартасу і Юргису Паплатісу, які змогли розкрити схеми поставки автомобілів і пролити світло на технічну сторону питання.

За словами журналістів, автомобілі, які поставлялися в Молдову, часто були зібрані з декількох машин, які сильно постраждали в результаті ДТП. Саме тому ціна багатьох екземплярів була значно нижчою за ринкову.

Практика продажу кузовних запчастин однакова у всьому світі. Кузов розібраного автомобіля ріжеться на чотири частини (так звані чверті). Потім ці чверті продаються. Як правило, чверть автомобіля кінця дев’яностих років випуску оцінюється в кілька сотень доларів. Відновлення автомобіля з використанням таких чвертей не завжди проходить якісно. Якщо замість правильного розбору з висверлюванням точкового зварювання і наступним зварюванням через ці отвори застосується простий метод зварювання в стик – конструкція виявиться не надійною.

Звісно, що з якісним ремонтом кузова в Литві незаморочувались. Те ж саме стосувалося і відновленняподушок безпеки – акуратно запаяна зсередини “кишеня”подушки на рульовому колесі часто буває порожньою.Усередині стоїть лише опір, покликаний дати бортовому комп’ютеру інформацію про нібито наявність подушки.

Проводка розрізаних на частини і зварених зановоавтомобілів теж буває не в кращому стані. Перерізані впроцесі ремонту дроти просто скручують між собою іобмотують ізоляційною стрічкою. Природно, що черезкілька місяців такі сполучення окислюються і з електрикоюавтомобіля починаються проблеми.

Для експерименту литовські журналісти навіть розбилиодин з відновлених таким чином автомобілів. Результатикраш-тесту виявилися жахливими. У жодного з мешканцівсалону не залишалося шансів на життя після зіткнення збетонним перекриттям на швидкості 55 км / год.Автомобіль склався, як картковий будиночок. Не допомоглиі подушки безпеки – їх просто не було.

Все це говорить про те, що купуючи старий автомобіль, слідбути уважним і не поскупитися на якісний оглядпрофесіоналами. Адже технології відновлення битихавтомобілів в Україні навряд чи сильно відрізняються відлитовських, що застосовуються для “євроблях”.

 

 

Джерело auto.24tv.ua

Не пропустіть