Коли в Україні зникнуть маршрутки?

Департамент транспорту не повинен “забороняти маршрутки“. Замість цього потрібно реформувати фінансово-правові взаємовідносини між перевізником, місцевою владою та пасажиром. Про це пише голова Комітету цифровий інфраструктури і зв’язку при Мінінфраструктури України Станіслав Гвоздиков.

“Потрібно припинити переведення в готівку “чорного налу”, експлуатацію автобусів без розкладів, роботу на маршруті без видачі проїзних документів, порушення ПДР і правил перевезення пасажирів, відхід від податків. Таким чином, система громадського транспорту економічно прийде до того, як вона працює в Європі: маршрутки зникнуть, їм на зміну прийдуть автобуси великої місткості, в тому числі і комерційних компаній”, – говорить експерт, інформує Економічні відомості, новини.

Гвоздиков зазначає, що сірі комерсанти місту не указ, тому ніяких проблем не буде.

“Не потрібно бояться говорити, що маршрутка – вкрай неефективний спосіб перевезень людей. Цей ринок переведення в готівку можна “відбілити”. Наприклад, місто буде замовником перевезень за фіксованим тарифом і заздалегідь відомим розкладом. У цьому випадку, будь-яка транспортна компанія – рівноправний учасник конкурсу на маршрут. Вся конкуренція серед перевізників буде тільки в приміщенні, де буде проводитися конкурс. На вулиці пасажир не повинен взагалі побачити ніякої різниці між ними. Автобуси повинні бути однаково хорошими, а водії однаково подготовленими, квитки (документи пільговика) приймаються однаково, діють всі проїзні… Тобто ніякої конкуренції на вулиці, ніякої “чорної готівки”, ніяких порушень розкладу, ніяких аварійно-небезпечних автобусів”, – підсумував Гвоздиков.

За його словами, серйозно говорити про відмову від маршруток можна буде, якщо муніципалітет на підставі даних GPS і фіскальних звітів контролюватиме виконання договірних зобов’язань усіма перевізниками на основі фактично виконаної роботи, з додаванням штрафів або премій, буде виплачувати перевізнику гонорар, продумувати стикування розкладів автобусів.

Джерело eizvestia


Не пропустіть