“Богдан” випустив нову військову машину (Фото)

10 санітарних машин, розроблених і виготовлених у Черкасах, поїдуть в зону АТО. Працювали над їх створенням на заводі «Богдан». Сьогодні на підприємстві показали першу партію санітарних автомобілів для Сходу.

Виготовлення санітарного транспорту на черкаському заводі стало можливим завдяки контракту із Міністерством оборони України. Призначення нової техніки виключно санітарне – на ній перевозитимуть поранених бійців.

– Ця машина кардинально відрізняється від традиційних швидких допомог, адже розроблена спеціально під умови АТО, – розповідає представник військово-медичного департаменту Міністерства оборони України Павло Мацера – На них транспортуватимуть поранених та хворих бійців від медичних підрозділів військових частин до військових госпіталів та цивільних лікарень. На ці автомобілі покладатиметься найбільше навантаження у питаннях транспортування та евакуації бійців.

Кожна машина розрахована на перевезення восьми легкопоранених бійців, або ж на 4 – в лежачому стані. Це автомобілі з повним приводом, мають систему обігріву, вентиляцію, захищені від потрапляння всередину пилу та бруду, характеризуються підвищеною прохідністю.

Розроблена модель проходила випробування в умовах АТО, машину тестували військові медики та вносили свої зауваження, всі їхні рекомендації були враховані.

– Тож завод усунув всі недоліки. Звісно, вже в реальних умовах, коли машини будуть експлуатуватися, виникатимуть нові рекомендації по вдосконаленню цієї техніки, на заводі готові і в подальшому до них дослухатися, – говорить Павло Мацера, додаючи, що нині Збройні сили України мають велику потребу саме у санітарному транспорті.

На заводі уточнюють, що це перша, але не остання партія військової техніки. Як зазначив директор заводу “Богдан”Владислав Сопіт, упродовж цього року має бути виготовлена сотня санітарних машин. Окрім того, на підприємстві працюють і над розробкою броньованої санітарної техніки для Сходу.

А презентовані сьогодні машини вже найближчим часом розподілять по військових частинах.Не пропустіть