В Україні демонстрували бронеавтомобіль, який дуже схожий на американський Mbombe 6×6

Які особливості має ця бронемашина, і коли вона вперше була презентована, розповідає Defence Express

Як стало відомо сьогодні, під час демонстрації для Головнокомандувача ЗСУ новітньої техніки українського виробництва було продемонстровано зокрема колісну бронемашину із тривісним шасі та бойовим модулем, яка візуально нагадує Mbombe 6×6 від південноафриканської Paramount Group. Деякі ресурси навіть стверджують, що одне із українських оборонних підприємств налагодило ліцензійне виробництво цієї ББМ для Сил оборони України.

В даному випадку важливо буде розповісти, що це в принципі за бронемашина, що ми і зробимо за текстом нижче. Тим більш, що тут мова про зразок, який створювався з акцентами саме на високий рівень захисту та гнучкість при використанні в різного роду операціях.

Почнемо із того, що Paramount Group презентувала свою бронемашину Mbombe 6×6 ще в 2010 році, і в позиціонуванні своєї розробки намагалась зайти одразу “з козирів”.

Мовляв, це високозахищена машина, яка створювалась із поправкою на уже наявний на той момент досвід бойових дій західних країн в Афганістані проти “Талібану”, рівень бронювання якої дозволяє витримати підрив 50-кг вибухового пристрою на відстані лише 5 метріввід ББМ. І заодно – машина з високою прохідністю, яка може брати на борт до 11 десантників при екіпажі в 3 особи та бойовій масі в 27 тон.

Силова установка потужністю 457 к.с дозволяє розвивати швидкість ходу до 100 км/год на шосе, і дає дальність ходу до 700 кілометрів. Але доволі парадоксальним чином перший покупець на Mbombe 6×6 знайшовся, м’яко кажучи, не одразу, і це була взагалі країна Близького Сходу.

У відкритому доступі були повідомлення про те, що на 2016 рік Paramount Group мала в своєму портфелі замовлення на 50 Mbombe 6×6 для Йорданії, із яких 25 мали бути виготовлені на потужностях самої компанії, ще інші 25 – складені уже на йорданських підприємствах. Як по факту виконувався цей контракт, у відкритому доступі інформації обмаль. Зате можемо знайти іншу цікаву згадку – в 2020 році урядові війська Лівії отримали певну кількість Mbombe 6×6 від Йорданії для протидії підрозділам фельдмаршала Хафтара.

В строю армії самої Йорданії ці бронемашини наразі не фіксуються. Про “лівійські пригоди” Mbombe 6×6 дані у відкритому доступі також відсутні.

Якщо дані про те, що одне із українських підприємств отримало ліцензію на виробництво Mbombe 6×6 для ЗСУ – таки справді підтвердяться, це аж ніяк не означатиме, що Україна наразі єдиний замовник цієї бронемашини. Є повідомлення від порталу Military Africa, яке вийшло буквально 5 днів назад, і в якому йдеться про те, що Еквадор у Paramount Group замовив бригадний комплект Mbombe 6×6 для контрпартизанських операцій поблизу кордону з Колумбією.


Не пропустіть