Як правильно замінити автомобільне масло?

Начебто із заміною автомобільного мастила всі знайомі, але от водії без досвіду, часто допускають помилки. Начебто б, що тут складного, адже просто потрібно злити оброблену рідину і залити нове масло, але на ділі виходить все складніше або допускаються помилки, які згодом призводять до поломок.

Першим ділом, потрібно прогріти двигун. Зазвичай в цьому немає великої потреби, так як заміну масла проводять в гаражі, а поки туди доїдеш, двигун і так матиме робочу температуру. Після того як масло трохи охолоне в двигуні, можна приступати до його сливу. Для цього можна використовувати два способи. Перший вакуумний спосіб набагато простіше і не доведеться бруднитися, але при цьому в двигуні залишається великий кількість масла, тому краще скористатися старим добрим зливом під картером. Знайти точку для зливу нескладно. Зазвичай це пробка, яка стоїть в самому низу картера. Її неважко помітити. Під пробку варто встановити ємність для автомобільного масла перед тим, як за допомогою ключа вона буде відкручуватися. Наприкінці, пробку варто притримувати або відкручувати руками, так як автомобільне масло поллється швидко і цілим потоком, і в цей момент пробку можна буде просто втратити. Далі після того як все масло буде злито, потрібно перевірити його на наявність частинок металу і колір, і від цього вже залежатиме, чи варто промивати двигун чи ні. Якщо все гаразд можна заливати вже нове масло, але слід гранично чітко дивитися за рівнем за допомогою спеціального щупа. Також варто нагадати, що при заміні масла, встановлюється ще новий масляний фільтр.

Деякі бояться, що в двигуні може залишитися старе масло, але насправді в цьому немає нічого страшного. Навіть після зливу в двигуні присутній 2-3% від усього обсягу олії, але це ніяк не позначається на роботі двигуна.


Не пропустіть