Як правильно розбортуватися колесо

У кожного автомобіліста рано чи пізно виникає питання: як правильно розбортуватися колесо. Це питання може бути викликаний різними причинами. Можна, звичайно, звернутися в автомайстерню, де за помірну плату разбортіруют колесо. Там зроблять це швидко і правильно, адже це їхня професія. Якщо ж Ви хочете розбортуватися колесо самостійно, то рекомендації та інструкцію знайдете в цій статті.

За допомогою чого можна розбортуватися колесо.

Способів розбортування коліс, насправді, предостатньо. Не обов’язково звертатися в шиномонтаж. Для розбортування знадобляться лише примітивні інструменти, які у всіх є в гаражі. Для відкручування колеса особливих інструментів не знадобиться. Для спуску камери та інших дій – теж. З знадобилися інструментів можна перерахувати: гайкові ключі, домкрат, монтажні лопатки. Деякі водії придумують свої способи разботіровкі коліс. Ці способи бувають дієвими. Є спосіб, яким користуються багато-багато автомобілістів. Для розбортування колеса таким способом потрібен металевий куточок, молоток. Куточок обов’язково повинен бути закруглений. Це потрібно для того, щоб не порвати камеру. Куточок потрібно вбити в щілину між покришкою і ободом, тим самим, отлепілі покришку від обода колеса. Так потрібно робити по всій окружності, щоб отлепить покришку повністю.

Розбортування проходить за допомогою тих же самих пристосувань. Цей спосіб не можна назвати досконалим, але для використання цілком придатний. У шиномонтажах є спеціальний пристрій, створене для розбортування коліс. Але ми зараз говоримо про екстрених ситуаціях або тих, де немає такого пристосування. Тому пристосування та їх використання в цій статті зачіпатися не буде. Можна сказати про них лише те, що за допомогою них разбартовка проходить швидко, акуратно і без різних проблем.

Як правильно розбортуватися колесо.

Для успішної розбортування колеса, для початку, потрібно колесо зняти. Для зручності можна покласти його на табурет. Після цього треба спустити камеру колеса. Потім необхідно протиснути місця зіткнення покришки і обода. Робити це потрібно дуже акуратно. Робиться це для того, щоб відокремити шину від обода. Іноді покришка прилипає до обода. У таких випадках можна використовувати домкрат. Тепер починається найвідповідальніший момент – сама розбортування. Треба взяти 2 монтажні лопатки (бажано потупивши). Починати краще всього з місця, протилежної розміщенню золотника на колесі. З підвищеною акуратністю, намагаючись не зачепити камеру, поступово виробляється розбортування. Крок за кроком потрібно витягувати покришку до тих пір, поки вся сторона покришки НЕ БУДЕ зовні. Тепер можна витягнути камеру. Розбортування закінчена. Збір колеса проводиться в зворотному порядку. Поради щодо розбортування можна прочитати нижче. Безкамерні колесо при проколі разбортіровивать не потрібно. В аварійних випадках використовуються спеціальні герметики, за допомогою яких можна на певний час починають прокол.

Поради професіоналів.

Бувалі водії побачили всяких проблем з автомобілями. Вони напевно знають все про те, як правильно розбортуватися колесо. Ось деякі з їхніх порад:

1) При складанні колеса не варто нехтувати розмірами камер, покришок, дисків. Це вбереже від багатьох проблем, таких як розрив камери.

2) При зміні одного з коліс, не можна ставити другий тип покришки. Тобто якщо всі колеса зимові, то не можна ставити літні, і навпаки. Різні типи коліс використовувати вкрай небажано і небезпечно.

3) При встановленні нових покришок потрібно використовувати тільки нові камери. Це додасть додаткову надійність руху.

4) Потрібно намагатися не допускати попадання піску, бруду під покришку при установці.

5) Відокремити покришку від обода можна за допомогою домкрата.

Використовувати при цьому найзручніше масу машини, яка не може бути маленькою. Часті помилки. Розбортування прігождается не часто. Робиться це найчастіше для зміни літнього комплекту покришок на зимовий комплект. Або навпаки. Ще важливо розбортуватися колесо при проколі камери. До речі, можна відразу сказати, що при проколі цвяхом, не потрібно відразу діставати його з колеса. Гвоздь відмінно тримає повітря. Таким чином, можна дістатися до гаража. Тим самим, призвести розбортування і всі необхідні дії в більш зручних умовах. Помилка при розбортування: розбортування викруткою. Таким способом не вийде розбортуватися колесо, крім того, можна проколоти камеру. Купівля нової камери – задоволення не з дешевих. Прокол безкамерного колеса не можна лагодити звичайним способом. Висновок: найпоширеніші інструменти для розбортування: монтажні лопатки, домкрат, гайкові ключі. Щоб справити розбортування правильно, потрібно керуватися правилами, порадами професіоналів.


Не пропустіть