Як правильно навчитися водити автомобіль

Хочете водити автомобіль, не створюючи перешкод для інших? Ви зовсім недавно сіли за кермо? Тоді дана стаття для вас. Тут буде розкрита тема: «Як навчитися правильно водити машину».

Добре знати ПДР 50% успіху.

Хороший водій – це, в першу чергу, що знає водій. Знати ПДР повинні не тільки водії, а й пішоходи та пасажири. Без знань основних правил дорожнього руху водієві навряд чи вийде поїздити без аварій і проблем. Одним словом, не потрібно виїжджати на дорогу, не переглянувши хоча б ПДР.
У будь-якій автошколі перші уроки починаються з теорії. Теоретична частина навчання складається з правил дорожнього руху і пристрою автомобіля.
Поправки в правила дорожнього руху вносяться постійно. За змінами в законах водієві потрібно обов’язково стежити.
Відповідь на питання «Як навчитися правильно водити машину» криється в одному з правил. Воно говорить так: «Знаєте ПДД – 50% того, що не потрапите в неприємну ситуацію на дорозі». Необхідно знати не тільки правила для водіїв, а й для велосипедистів і мопедів. Багато починаючі водії роблять помилки. Під час навчання в автошколі вони розбирають шаблонні ситуації. І запам’ятовують, як їх вирішити. Але, виїжджаючи самостійно на дорогу, втрачаються. Так як рух складається не тільки з шаблонів.
Як навчитися правильно водити машину

Додаткові курси водіння.

Як навчитися правильно водити машину, тільки отримавши водійські права? Це досить важко. Закінчити автошколу – це те ж саме, що офіційно отримати дозвіл на виїзд на дорогу. За умови, звичайно, що ви здали всі іспити і отримали водійські права. Автошкола забезпечує новачків тільки базовими знаннями. Далі починається найважче. У вас є два вибори. І обидва стоять грошових вкладень. Перший варіант – почати їздити. Але тут важко уникнути аварій через недосвідченість. І вам будуть потрібні гроші на ремонт автомобіля. Другий варіант – пройти додаткові курси водіння. Це менш витратний варіант. Хоча багато що залежить від початківця водія. Але, в першу чергу, потрібно вибрати досвідченого інструктора.
Індивідуальні заняття з інструктором хороші тим, що можна максимально ефективно навчитися водити. Інструктор спільно з учнем вибирає вправи, в яких водій найбільш не досвідчений.
За десять-п’ятнадцять занять ви можете самостійно виїжджати на дорогу. А навички водіння залишаться надовго.

Поради професіоналів з водіння автомобіля.

Для того щоб добре водити, іноді необхідно прислухатися до водіїв, які за кермом вже давно. Тут представлені поради від професіоналів як правильно водити машину.

– У першу чергу, необхідно зручно розташуватися на сидінні.

– Крутити кермо потрібно, не перехрещуючи в жодному разі руки.

– Необхідно навчитися читати дорогу. Дивитися потрібно на дорогу не перед колесами. А оцінювати ситуацію на 100 метрів вперед. Тоді ніяка купина або ямка страшна не буде.

– Перед червоним сигналом світлофора гальмувати починайте за 10-20 метрів. Це допоможе вам у 2-х ситуаціях. Ви не уріжетеся попереду стоїть машину. Машина, яка їде позаду вас, побачивши, що ви гальмуєте, що не в’їде в вас.

– Перед поворотами необхідно гальмувати. Особливо якщо не видно, що діється за поворотом.

– Нічна їзда заслуговує окремого слова. Потрібно включити ближнє світло. При наближенні зустрічної машини піти трохи правіше. Якщо вночі їсте по трасі на далекому, іноді потрібно включати і ближній. Тоді ви будете краще відчувати дорогу.

– Якщо на дорозі туман, то відзначте для себе розмітку і рухайтеся згідно ліній. Також орієнтиром будуть габарити попереду машини. Дальнє світло під час туману даремний.

Ну і найголовніше правило. Необхідно дотримуватися всіх правил дорожнього руху.

Як себе потрібно вести на трасі.

На трасі необхідно вибрати ту швидкість, яка буде комфортна для водія. Потрібно іноді звертати увагу на прилади. Дорожні знаки на трасі виставлені дуже продумано. Їх все потрібно дотримуватися. При русі в населених пунктах швидкість потрібно зменшити.
Переконайтеся, що обгін повністю безпечний. Тільки після цього починайте випереджати автомобіль. Намагайтеся після обгону швидкість не збавляти.
Перед виїздом на трасу обов’язково заправтеся. Слідкуйте за тим, щоб палива вистачило мінімум на 100 кілометрів.
Якщо ви відчуваєте втому, зупиняйтеся, включаючи аварійний сигнал. Розімніться, можете прилягти, подивіться рівні всіх рідин.
Виконуючи всі ці неважкі правила, ви проїдете трасу без всяких проблем.

Поради водіння в міських умовах.

Водіння в міських умовах повністю відрізняється від траси. Тут потрібно відштовхуватися від наступних правил і порад.

– Необхідно бути дуже уважним. Потрібно постійно стежити не тільки за дорогою, але й що відбувається навколо вас.

– Слепая зона. При перестроюванні ви можете не помітити в дзеркалі автомобіль. Для перестраховки оберніться і переконайтеся, що машини біля вас немає. При перестроюванні повертайте більш повільно. Якщо біля вас машина, то вам посигналити. І зіткнення можна уникнути. Обов’язково завчасно включайте поворотники, щоб попередити інших учасників руху.

– Перехрестя. На них досить часто трапляються аварії. Рухайтеся трохи повільніше, ніж зазвичай. Оглядають по сторонах, навіть там де горить червоний сигнал світлофора.

– Будьте терплячі. Пропускайте пішоходів. Поставте себе на місце водія, який не правильно веде себе на дорозі. Пропустіть його.

– У пробках і світлофорах зупиняєтеся перед машиною на хорошу дистанцію. Це дозволить вам, якщо вона затихне, об’їхати її без всяких проблем.

– Пристосовуйтеся на дорогах, рухайтеся в єдиному потоці всіх машин.

Використовуючи ці неважкі поради, ви зможете легко навчитися правильно водити в міських умовах.