Особливості двигунів гібридів і їх виклики до оливи

Поважні автомобільні аналітики прогнозують, що до 2025 року кожен четвертий автомобіль, який продаватиметься у світі, буде гібридним1. Час покаже, але те що частка гібридних автомобілів у світовому автопарку стрімко зростає – це факт. З цим прогресом у багатьох автовласників виникають запитання, яке моторне масло буде оптимальним для захисту двигуна гібридного автомобіля.

Гібридні автомобілі відрізняються від негібридних. Їх двигуни працюють з зупинками, перемикаючись на електрику на низьких швидкостях, щоб рухати автомобіль. Під час звичайної їзди містом двигун зазвичай використовується лише в коротких проміжках, а більшу частину часу рух забезпечує електроенергія. Саме тому температура двигуна гібрида нижча орієнтовно на 40°C2 у порівняні із температурою двигуна звичайного автомобіля.

Деякі гібридні двигуни можуть зупинятися, перемикатися на електрику та перезапускатися до 500 000 разів3 протягом свого терміну служби – це у 10 разів більше, ніж негібридні двигуни. Експерти Castrol кажуть, що за відсутності високої температури вода та інші забруднення не випаровуються, що підвищує загальну схильність двигуна до забруднення.

Castrol запускає в Україні нову оливу для гідридів – Castrol MAGNATEC HYBRID

Особливості гібридних двигунів, про які ми розповіли вище (нижча температура, часті перезапуски, ризики забруднення) заважають стандартним оливам якнайкраще захищати двигун від руйнівного зносу. Ці нові умови – виклик для моторної оливи. Саме тому світовий виробник олив Castrol розширив свою лінійку олив MAGNATEC оливами для гібридів – Castrol MAGNATEC HYBRID.

Новий Castrol MAGNATEC HYBRID розроблено, щоб витримувати серйозні випробування сучасних гібридних двигунів. Властивості Castrol MAGNATEC “чіпляється, фіксується та захищає” забезпечують на 50% кращий захист від зносу при низьких температурах і перезапусках двигуна4.

Олива відповідає вимогам HYSPEC, новому стандарту ефективності продуктів Castrol для гібридних автомобілів. Про цей стандарт ви можете дізнатися на офіційному українському сайті Castrol.

Олива Castrol MAGNATEC HYBRID вже є в продажу. На сьогодні на ринку України ця спеціалізована олива для двигунів гібридних автомобілів представлена двома класами в’язкості: 0W-16 і 0W-20.

Корисні посилання на офіційний сайт Castrol в Україні:

1До 2025 року кожен четвертий автомобіль буде гібридом. Згідно з прогнозами компанії LMC Automotive, GlobalData, 2023 рік.
2Відповідно до порівняння показників роботи плагін-гібриду та ДВЗ під час стандартного галузевого циклу випробувань.
3Відповідно до випробувань Castrol м’яких гібридів, що репрезентують приблизно 45% світового парку гібридних автомобілів у 2022 році.
4На 50% кращий захист від зносу при низьких температурах* і перезапусках двигуна**: *протестовано відносно лімітів зносу Sequence IVA API SN; **протестовано відносно лімітів зносу CEC OM646LA ACEA.