Водіям нагадали про штраф за відсутність автомобільної аптечки

Згідно ПДР керування автомобілем при відсутності аптечки заборонено. Правила упаковки та вмісту аптечки затверджено Державним стандартом.

Якщо в авто відсутня аптечка, поліцейські звинувачують водія в порушенні вимог пункту 31.4.7 «є» ПДР. У постанові зазначають – «керування транспортним засобом з відсутньою медичною аптечкою» та кваліфікують такі дії за частини 1 статті 121 КУпАП.

Ця норма встановлює відповідальність за керування автомобілем, що має технічні несправності, з якими експлуатація його забороняється, і тягне накладення штрафу 340 грн.

Пунктом 31.4.7.є ПДР заборонено експлуатацію транспортних засобів за відсутності на легковому автомобілі медичної аптечки з нанесеними на неї відомостями про тип транспортного засобу, для якого вона призначена.

Однак, відсутність в легковому автомобілі аптечки не свідчить про технічні несправності, з якими забороняється його експлуатація. Це означає, що порушення вимог пункту 31.4.7.є ПДР щодо відсутності аптечки не підпадає під ознаки адміністративного правопорушення за частиною 1 статті 121 КУпАП.

Отже, штраф за керування автомобілем без аптечки незаконний! Таке порушення необхідно кваліфікувати за статтею 125 КУпАП, яка тягне за собою лише попередження.

Водночас для водіїв, які здійснюють надання послуг з перевезення пасажирів, передбачено штраф на підставі частини 2 статті 121 КУпАП у розмірі 680 грн.

Тобто відповідальність у вигляді штрафу за відсутність аптечки може застосовуватись виключно при наданні послуг з пасажирських перевезень. Якщо водій здійснює приватні поїздки на легковому авто, то до водія може бути застосовано лише попередження.


Не пропустіть