Що робити, якщо стартер не крутить, а тільки клацає?

Запуск автомобільного двигуна – процес, без якого не може обійтися жоден водій. Якщо поворот ключа в замку запалювання або натискання кнопки «Engine start” не справили належного ефекту, то існує дуже велика ймовірність виходу з ладу стартера. Крім остаточної поломки цього агрегату багато автомобілістів стикаються з появою клацань і інших сторонніх звуків при включенні запалення.

Фактори, що впливають на працездатність стартера

Поширеною причиною неможливості запуску мотора є екстрене гальмування. Надмірне зусилля при натисканні на педаль в деяких моделях машин може викликати подачу струму великої сили на обмотку електромеханічних вузлів.Так як чутливий до перепадів енергії стартер розрахований лише на короткочасну роботу, то подібні нештатні режими цілком здатні призвести до відмови пристрою. Ще однією причиною відсутності запалювання є поломка втягує реле. У разі нестачі напруги на обмотці, магнітне поле відсутнє, і сердечник після включення прагне повернутися у вихідне положення. Саме цей процес викликає характерні клацання. Відмінність від першого випадку відмови полягає лише в тому, що для відновлення працездатності не доведеться купувати нову деталь замість згорілої.

Способи усунення поломки

Пошук несправності слід почати з огляду акумуляторної батареї. Низький заряд або погане прилягання клем до струмоведучих проводах заважають здійснити запуск двигуна. Переконавшись у хорошому стані АКБ, приступають до перевірки маси на кузові. Нерідко мінусовій провід пошкоджується, перешкоджаючи старту мотора. Однією з можливих причин може виявитися від’єднання тягового реле від контактів. Якщо розрив ланцюга виявити не вдалося, доведеться звернутися в сервісний центр для повного розбирання стартера з метою усунення несправності механізму або здобувати новий пристрій.

Найбільш вірогідними внутрішніми дефектами є: деформація вилки приводу, знос щіток електродвигуна, коротке замикання, пошкодження обмотки або перегоряння силового контакту. Ці проблеми вирішити самостійно можна тільки при наявності запчастин від аналогічного агрегату, мультиметра і інструментів для ремонту. Виявивши якихось порушення в роботі стартера, рекомендується терміново звернутися до фахівців, так як остаточна поломка може відбутися далеко від міста, змушуючи водія викликати на допомогу дорогий евакуатор.


Не пропустіть