Шумоізоляція автомобіля своїми руками

Управління ізольованим від шуму транспортним засобом більш комфортно і приємно, в порівнянні з автомобілем, який пропускає будь-який звук. У цій машині можна почути пасажира, який розташовується ззаду, не включати на максимум музику або просто їхати в тиші. Будь-яким автолюбителем може бути здійснена шумоізоляція автомобіля своїми руками. Теоретично, на виконання всіх робіт повинно піти кілька днів. Проте в реальності це зробити непросто, тому найкращим варіантом для багатьох є звернення в автосервіс. Ті ж, хто впевнений у своїх силах і не хоче звертатися до фахівців, повинні вивчити особливості процедури звукоізоляції своєї машини. Якщо описати процес шумоізоляції загальними словами, то він складається з розбирання салону автомобіля, наклеювання шумоизоляционного матеріалу і подальшого складання. Не потрібно починати розбирання салону без належної підготовки до наступних етапів.

Спочатку потрібно придбати з запасом звукоізоляційний матеріал, клей, інструмент і витратні матеріали. Крім того, для роботи потрібні болти, шурупи, заглушки та інші дрібні елементи, які часто губляться або псуються в процесі робіт по установці шумоізоляції автомобіля. Зазвичай звукоізоляція автомобіля починається з дверей, але не рекомендується проводити розбирання всіх дверей відразу, потрібно потренуватися на одній, яка найбільше для цього підходить, після чого можна буде працювати з іншими. Двері на різних автомобілях мають різну конструкцію, тому не можна дати точні інструкції для кожного окремого випадку. Однак можна виділити загальний алгоритм по їх розбиранні. Необхідно виконати приблизно наступні дії:

Розбирання обшивки. Часто вона закріплена за допомогою шурупів на ручці і по краях.
Відстібання проводів, клопів і тросів, зняття ручки та інших елементів обшивки.
Зняття поліетиленової плівки, за її наявності на двері (вона використовується на машинах, вироблених відповідальними виробниками).
Видалення заводський звукоізоляції (якщо є). Можна спробувати нанести шумоізоляцію другим шаром, не видаляючи заводську ізоляцію.
Знежирення поверхні за допомогою бензину або спеціальних засобів.
Нарізування і наклеювання шумоизоляционного матеріалу.
Прокатування матеріалу ганчіркою або валиком для видалення повітря.
Збірка і установка двері назад.
Аналогічним чином проводиться звукоізоляція залишилися дверей, потім починається обшивка підлоги і арок машини. Щоб зробити щумоізоляцію авто своїми руками швидше, візьміть помічника (друга або приятеля). Тут проводяться наступні дії:

Розберіть салон, зніміть обшивку з днища авто.
Знежирте, наріжте і наклейте звукоізоляцію.
Збезповітріть і зберіть все, як було.
При виконанні робіт може знадобитися застосування інструментів і технологій, запропонованих виробником звукоізоляційного матеріалу, наприклад, може знадобитися будівельний фен для локального нагрівання в місці наклейки шумоизоляционного матеріалу. При достатній вправності та наполегливості можна успішно здійснити шумоізоляцію машини самостійну. Хоча стовідсоткової тиші домогтися не вийти (так як в машині є стекла, двигун та інші елементи сприяють шуму), але все одно ефект буде досить відчутним. Ви відчуєте його в першу ж поїздку.


Не пропустіть