Балансування карданного валу

Іноді з колесами транспортного засобу відбувається порушення балансування. Однак подібна несправність властива не тільки автомобільним колесам, але також і карданного валу. Це небезпечно і надає поганий вплив на всі комплектуючі автомобіля, які рухаються і обертаються. Якщо в ході роботи силового агрегату чутися які-небудь сторонні звуки, це може означати, що карданного валу потрібно балансування. Її можна виконати самостійно, проте досить складно. Крім того, дисбаланс може відбутися з інших численних причин. До них відносяться шлюб, який стався під час виготовлення валу, або деформація, що виникає через те, що на карданний вал впливають зовнішні і внутрішні чинники. Під час ремонту карданного валу можна його помилково розгорнути на кут, що становить сто вісімдесят градусів, що може викликати порушення його роботи.

Кути, що мають карданови передачі, володіють своїми певними обмеженнями. Двадцять градусів є кутом з ідеальною величиною. Якщо відбудеться збільшення кута, це погано позначиться на роботі шарнірів, які не зможуть здійснювати рівномірне обертання колінчастого валу. Причини, через які відбувається дисбаланс у роботі колінчастого валу, мають важливе значення. Однак найголовнішим є визначення наслідків, які можуть виникнути внаслідок порушень умов технічної експлуатації або перевищення допустимих навантажень. У разі несправності може відбутися збільшення навантаження на двигун, і це призведе до того що, шарніри і всі елементи, пов’язані з ними, швидко вийдуть з ладу.

Для визначення ступеня несправності карданного валу використовується спеціальна апаратура. Зазори, які є в вузлах з’єднання шліців і хрестовини, впливають на ступінь зносу. Якщо під час виготовлення автомобіля розміри зазорів відповідали необхідним, після ремонту ці ж розміри витримати набагато складніше. Це вказує на те, що за будь демонтажі потрібне проведення балансування. Для усунення несправності можна використовувати будь-який спосіб, що залежить від причини її виникнення. Можна зробити установку пластини на труби або зняти металевий шар. Важливо подбати про правильне прийнятті рішення. Після того як відчуєте, що в роботі вашого авто є підозри на несправність карданного валу, не потрібно відкладати їх усунення, і відразу звернутися в СТО, щоб заощадити гроші і час.


Не пропустіть