Екологічний клас автомобіля

З кожним роком число автомобілів на дорогах стрімко зростає, у зв’язку з цим світова громадськість занепокоїлася станом навколишнього середовища та екології. Відносно недавно в побут увійшли норми, яким неодмінно повинні відповідати всі автомобілі, які перебувають у провадженні. Завдяки цим нормам, або екологічному класу машини, можливо визначити кількість токсинів, викинутих в атмосферу працюючим автомобілем. Відповідно, чим вище екологічний клас машини, тим жорсткіше до неї вимоги, тим нижче викиди шкідливих речовин. Чим ці норми можуть бути корисні звичайним громадянам? Якщо взяти, наприклад, територію Російської Федерації, то тут нормою є клас Євро-4. У свою чергу, в Європі панує Євро-5. Введення екологічного класу юридично сприяє поліпшенню екологічної обстановки в країні. Фактично ж ніяких істотних змін не відбудеться.

Заковика в тому, що дані норми розроблені виключно для нових автомобілів, а також тих, які тільки передбачається ввезти на територію Росії. Машини, які да даний момент експлуатуються, під дії цих правил не потрапляють. Це означає, що власник старенького Москвича буде продовжувати забруднювати екологію і навколишнє середовище, і фактично норми набудуть чинності не раніше, ніж через років 20, а то й 30. Відзначимо також факт, що стосується колись популярного ввезення б / у автомобілів з-за кордону . У цьому випадку, якщо машина була проведена раніше, ніж введений екологічний стандарт, вона не зможе бути зареєстрована на території держави.

Чи можна самостійно визначити екологічний клас свого автомобіля? Це робиться дуже просто. На виручку автолюбителю прийде VIN-код, за яким можна визначити країну – виробника і рік випуску будь-якого транспортного засобу. Далі варто звернутися до спеціальним графіком, який допоможе зіставити дані і зрозуміти, чи відповідає автомобіль нормам. Наприклад, власник авто з’ясував по VIN-коду, що його автомобіль був вироблений у Японії в 2010 році. В даний час в Росії затверджений стандарт Євро-4, а дана машина ще відповідає Євро-3, це означає, що вона не відповідає висунутим вимогам. А в 2011 році було запущено виробництво аналогічної моделі, але вже за нормою Євро-4. Всього лише рік різниці, але в цьому випадку винятків бути не може.