Навчання на права: інструктор або автошкола?

Коли леді вирішує стати автоледі і здати на права, виникає питання: де вчитися? Є два варіанти: вчитися в автошколі або у інструктора. Розберемося, що краще вибрати. Автошкола, стара, добра автошкола при ДАІ, стандартна програма навчання: теорія водіння, пристрій автомобіля для чайників, правила дорожнього руху (ПДР) і трохи практики. Як правило, інструктор навчає водінню на проблемних автомобілях з механічною коробкою передач, щоб було простіше в строю (на дорозі). Після навчання здається іспит на права і одночасно з цим теорія на комп’ютері і практика водіння. І тут починається найцікавіше. Комп’ютер може бути налаштований так, що потрібно постійно тиснути небудь варіант «А», або по черзі «А» і «С», або буде ще якась хитрість. Своїх про це попередять. А ось «чужаків» від інструкторів завалять на раз, а автомобіль для здачі практичного іспиту буде швидше мертвий, ніж живий.

У плані складання іспитів в автошколі все набагато легше, в будь-якій скрутній ситуації можна домовитися. Мінус однак у тому, що автошколи в тому числі випускають і недоучок, тих, кому ази водіння і знання ПДР дається важко. Інструктори автошкіл жартують, що через пару (свої ж, зауважте) випусків їм страшно виїжджати на дорогу. Втім, тут все залежить від бажання самого учня: здати іспит на права, щоб отримати заповітні скоринки на право керувати автомобілем або ж саме вміння керувати машиною. Приватний інструктор зазвичай бере дорожче, але навчає краще, спираючись на практику. З інструктором ви можете обкатати практично всі можливі маршрути і відіграти різноманітні дорожні ситуації. Ви платите інструкторові, він вам дає взамін знання та вміння.

У плані отримання практичних навичок навчання у інструктора виграє у автошколи. Ну а плані складання іспитів, на жаль, ви – чужинці, поетом буде складно. Іспит на комп’ютерах з «приколом» і на автомобілі – породженні нічного кошмару. далеко не факт, що здасте з першого разу безкоштовно. Багато автоледі воліють гібридний варіант: вчитися в автошколі і займатися з інструктором приватно. Дорожче, зате напевно: і навички, і права. Який спосіб вибрати – вирішувати вам. Все залежить від настрою: здати на права відразу, отримати навички, навчатися персонально або випробувати удачу на здачі іспиту після навчання з інструктором. Зрештою ваше завдання – стати професійним водієм.