Що таке антипробуксовочна система ASR?

Система антіпробуксовкі, або ASR, працює на пару з EBD і ABS системами. Робота системи полягає в запобіганні пробуксовки ведучих коліс авто. Антіпробуксовачная система працює незалежно від дорожнього покриття і його якості, від погодних умов, а також не залежить від того, з якою силою водій тисне на педаль газу. Коли датчики системи ABS отримують сигнал, про те, що колеса буксують, система знижує обороти двигуна, і якщо це необхідно блокує одне з коліс, тим самим дозволяє автомобілю максимально розігнатися, з мінімально затримкою під час початку руху. Забезпечення кращого зчеплення коліс машини з дорожнім покриттям здійснює система ASR, що дає авто кращий і ефективний розгін. Дія системи безпосередньо залежить від електронних датчиків. На сучасних автомобілях педаль газу механічно не пов’язана з дросельною заслінкою.

Завдяки цьому, комп’ютер запобіжить пробуксовку коліс, в тому випадку якщо педаль акселератора повністю притиснута до підлоги. Це зроблено з метою недопущення шліфовки ведучих коліс, а наслідок чого не псується гума коліс. До того ж система дозволяє розігнати автомобіль з достатньою ефективністю. Така система аннтіпрбуксовкі є корисною для будь-яких типів автомобілів, будь то передній або задній ведучий міст, з будь-яким приводом коліс. Звичайно, система ASR більше підходить позашляховикам, у яких майже завжди всі колеса ведучі. Відповідно, позашляховики використовують потужні диференціали вільного типу, що набагато ефективніше, ніж складні трансмісії. Функція блокування виконує електроніка.

До позашляховикам з системою ASR більше підходять міські “паркетники”, ніж справжні позашляховики, так як вона працює нерозривно з системою ABS. Якщо система ABS з якоїсь причини вийшла з ладу, тоді, у свою чергу, ASR також перестане працювати. Для коректної роботи слід встановлювати на всі колеса шини одного. Різні шини можуть призвести до того, що впаде потужність двигуна, а це небажано. Коли використовується антипробуксовочна система ASR, знос покришок зменшується, а ресурс двигуна підвищується, що важливо. Безпека під час руху підвищується, особливо під час поворотів на засніжених ділянках і зледенілій дорозі. Стає помітна економія палива, автомобіль краще відчувається водієм, його поведінка стає передбачуваним. Завдяки антипробуксовочною системі, що працює на пару з АБС, їзда стає більш комфортним і безпечним.


Не пропустіть