За що в Україні водії можуть втратити права: повний список порушень

Одним із найжорсткіших адміністративних покарань за порушення ПДР в Україні залишається позбавлення водійських прав на встановлений термін. Найзлісніші порушники можуть залишитися пішоходами на 10 років. При цьому багато водіїв не знають, за які саме проступки вони ризикують залишитися без водійського посвідчення. Видання РБК-Україна з посиланням на коментар юриста Клима Братковського опублікувало повний перелік таких порушень.

До списку входить 14 діянь, за які Кодексом України про адміністративні правопорушення (КУпАП) встановлено відповідну відповідальність у вигляді позбавлення права керування транспортним засобом. При цьому в чотирьох випадках покарати водія можуть лише за повторне порушення. Братковський закликав автомобілістів не сідати за кермо п’яними, не кидати місце ДТП і не пити алкоголь одразу після аварії, щоб не залишитися без прав. Повний перелік порушень виглядає так:

Водночас юрист звернув увагу, що покарати позбавленням прав не можуть водія з інвалідністю, який використовує транспорт через свої фізіологічні обмеження. Однак і тут є винятки:

– нетверезе водіння;
– водіння під впливом медичних препаратів, які знижують швидкість реакції;
– ігнорування вимоги поліцейського про зупинку;
– залишення місця ДТП;
– відмова від перевірки на алкоголь або наркотики.


Не пропустіть