За ремонт авто можна отримати 1300 грн штрафу: що мають знати водії в Україні

Ремонт та обслуговування автомобілів – це невід’ємна частина володіння транспортним засобом. Однак в Україні існують суворі правила щодо того, де саме можна проводити такі роботи. Недотримання цих правил може обійтися водіям у значні суми штрафів, пише mashyna.com.

Згідно зі статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, забороняється проводити обслуговування, ремонт або мийку транспортних засобів на вулицях або в інших громадських місцях, крім спеціально призначених для цього місць. До цих місць належать автосервіси, мийки та спеціалізовані зони для ремонту автомобілів.

Штраф за порушення правил благоустрою може варіюватися залежно від тяжкості порушення. У 2024 році суми штрафів встановлено в діапазоні від 340 до 1360 гривень. Це еквівалентно 20-80 неоподатковуваним податком мінімумам доходів громадян.

Хоча випадки накладення штрафів за такі порушення не є частими, водіям слід бути в курсі та дотримуватися встановлених правил. Законодавство спрямоване на підтримання чистоти та порядку в громадських місцях, запобігаючи забрудненню та захаращенню вулиць.

Винятки з правил

Важливо зазначити, що закон передбачає винятки для випадків, коли автомобіль ламається на дорозі або трасі, і ремонт необхідний для продовження руху. У такій ситуації водій має право на проведення мінімального ремонту, щоб забезпечити безпеку і можливість продовження шляху. Це може включати заміну колеса, дрібний ремонт двигуна або інших систем автомобіля, які є критичними для його пересування.

Практичні рекомендації для водіїв

Щоб уникнути штрафів, водіям слід враховувати кілька важливих рекомендацій:

1) Використовуйте спеціалізовані сервіси: Для планового обслуговування, ремонту та миття автомобілів використовуйте офіційні автосервіси та мийки, які обладнані всіма необхідними засобами.

2) Уникайте ремонту на вулицях і у дворах: Проведення таких робіт у непризначених для цього місцях може привернути увагу патрульних і призвести до штрафів.

3) Будьте уважними на дорогах: У разі поломки на дорозі забезпечте мінімально необхідний ремонт для безпечного продовження шляху і, за можливості, перемістіть автомобіль у більш підходяще місце для подальшого ремонту.