Подушки безпеки для машини

В основному при ДТП відбувається лобове зіткнення автотранспортних засобів. І ви повинні вжити всіх заходів до захисту автомобіля і свого життя. Найбільш ефективний варіант захисту водія полягає у використанні подушок безпеки. Головне їхнє призначення полягає в захисті від зіткнення водія з кермом, панеллю приладів, лобовим склом під час ДТП. Дуже важливо при цьому, щоб подушка безпеки змогла спрацювати саме тоді, коли це необхідно. Як правило, цей час становить у середньому 20-30 мс. Однак подушки безпеки самі по собі недостатньо ефективні. Запобігти травму ви зможете також за допомогою ременів безпеки, але вони в будь-якому випадку повинні бути справні. Вони стануть додатковим захистом для вас. Де найкраще розмістити подушку безпеки? Найчастіше її приховують в ступиці керма.

З яких елементів складаються подушки безпеки?
газогенератор.
надувний мішок.
датчик зіткнення.
лампа контролю.
Після включення запалювання приблизно на 3 сек. включається контрольна лампа. Якщо ж лампа весь час горить червоним світлом, то це означає, що система виявилася несправною.

Яким чином спрацьовує система захисту?
При появі деформації відразу ж спрацьовує датчик.
Системою подається детонатору сигнал, заслінка руйнується і відразу відкривається балон з озоном або аргоном.
Газ починає наповнювати подушку.
Подушка збільшується, після чого виривається назовні.
Голова водія стикається з подушкою. Подушка безпеки здатна погасити енергію взаємодії. Після того, як вона випустить газ, вона відразу опадає.
Весь описаний процес відбувається досить швидко. При цьому розсіюється близько 95% ударної енергії. Врахуйте, що для різних марок машини існують відмінності в настройках подушок безпеки. І у всіх у них є спеціальна захист від помилкового спрацьовування.

Які є переваги у подушок безпеки?
вони непомітні і не створюють під час руху машини ніяких незручностей.
Використовуючи подушки безпеки, вам не доведеться здійснювати якихось дій (наприклад, ремінь безпеки потрібно спочатку пристебнути).
Подушки безпеки захищають голову і груди від отримання травм.
Але також у подушок безпеки є і ряд мінусів:
вони не є ефективними при бічному зіткненні і перевертанні.
не вивчена здатність їх спрацьовування при невикористанні довгий час.
не можна повністю виключити помилкове спрацьовування.
Деякі з недоліків усунені в нових моделях цих пристроїв. Зараз вони часто бувають розділені на кілька зон. При цьому перша зона здатна захистити при лобовому зіткненні, друга – у випадку, якщо удар відбувається збоку. Відразу хочеться відзначити той факт, що поки не створено ідеальної системи захисту машини, так що краще використовувати декілька способів відразу.


Не пропустіть