Матричні фари – що це?

Всі водії чудово знають, що фари є невід’ємною частиною автомобіля. Саме через вимкнених фар більшість водіїв не помічають один одного на дорогах, що є причиною більшості дорожніх прецедентів. Автомобільна компанія Audi в 2013 році створила так звані матричні фари і встигла зацікавити багатьох автовласників. Вони підняли на новий рівень безпеку керування автомобілем і комфортабельність. Так що ж це таке? Давайте для початку, зануримося в історію фар і розглянемо еволюцію «джерела дорожнього світла». Спочатку фари мали лампи з ниткою розжарювання, і це було єдине джерело світла на дорозі. Час минав, і їм на зміну прийшли більш просунуті види джерел світла у фарах. Але такі види ламп, як ксенонові, мали більший успіх навіть не в автомобільній індустрії, а в кінематографі.

Наступними, поліпшеними були світлодіодні лампи у фарах, але вони виконували лише функцію денних ходових вогнів і сигналів-поворотников. З часом професіонали почали розуміти, що фари, будучи невід’ємною частиною автомобіля, повинні бути модернезіровани. І ось через деякий час, фахівці Ауді придумали абсолютно нове використання світлодіодного світла у фарах: застосування його для ближнього і дальнього світла. Ця технологія називається: Audi Matrix LED або, простіше кажучи, матричні фари. Як працює «матриця»? Фара має 25 світлодіодів (5 секції по 5 світлодіодів) і лінзу із змінним фокусом. Завдяки цьому, фара змінює яскравість світла в залежності від режиму роботи.

Щоб не засліплювати зустрічних водіїв і не погіршувати видимість безпосередньому управляючому автомобілем, в машині встановлено спеціальний датчик, який реагує на наближення автомобіля і автоматично відключає дальнє світло. Основна перевага таких фар – неслепящій світло. Завдяки навігаційній системі, пучок світла переміщується у бік повороту. Також матричні фари автоматично фокусуються на об’єктах на дорозі і попереджає (3 сигналу) об’єкт про ваше наближення. На даний момент моделі фар Audi Matrix LED встановлені на автомобілях серії А8, а надалі будуть доступні і на інших автомобілях Audi.


Не пропустіть