У світі з’являється все більше звалищ з абсолютно новими автомобілями: у чому причина

Відправившись в каліфорнійську пустелю, можна відшукати автомобільне звалище величезної площі. Однак, примітна вона буде зовсім не цим, а тим, що складені на ній переважно автомобілі, що знаходяться в хорошому, а місцями навіть відмінному стані. Як же вийшло так, що всі ці авто стоять нікому непотрібними під палючим сонцем, що руйнують фарбу і кузов? Відповідь на це питання досить просте і сумне.

«Дізельгейт»

В даному випадку мова йде конкретно про звалище автомобілів компанії Volkswagen, яка ще в 2015 році опинилася в центрі скандалу. Після проведення тестів автомобілів нових серій з’ясувалося, що їх дизельні двигуни не відповідають екологічному регламенту країн Заходу. Машини на ділі викидали на порядок більше вихлопних газів щодо тих цифр, що наводилися в технічній документації. У підсумку, наглядові органи зробили єдиний висновок: компанія Volkswagen навмисно вказувала неправильні дані, щоб заощадити на екологічні вимоги.

Цікавий факт: в ході судового розгляду навколо Volkswagen, яке отримало назву «Дізельгейт» було встановлено, що всього екологічним нормам не відповідає понад 11 млн автомобілів підприємства.

Для того, щоб виправити ситуацію хоч якось (і звичайно ж врятувати свою репутацію), німецької компанії Volkswagen довелося забрати всі автомобілі у власників і повернути їм гроші. В цілому на стоянки-звалища вирушило понад 350 тисяч автомобілів. Одне з таких звалищ якраз і знаходиться в пустелі, в Каліфорнії. Втім, воно далеко не єдине. Тільки у Volkswagen має не менше 34 звалищ з новими авто.

Шалений капіталізм

Якщо з компанією Volkswagen ще все більш-менш зрозуміло – хлопці хотіли заощадити і зіграли нечесно за що і поплатилися, то з іншими компаніями все йде куди складніше і сумніше. Справа в тому, що подібні звалища нових автомобілів насправді не виняток, а практика. Більш того, з’являються вони не тільки через будь-яких скандали. Ось, наприклад, компанії Citroen і Nissan також мають подібні звалища. А все тому, що виробники зіткнулися з перевиробництвом. Нові моделі з’являються так швидко і в такій кількості, що підприємства не встигають продавати попередні. У підсумку, абсолютно нові і хороші машини гниють під відкритим небом нікому не потрібні.

Компанія General Motors в цьому відношенні з’являється особливий цинізм. Землі під звалища купуються заздалегідь. Так, як викинути зайві авто частіше виходить простіше, ніж утилізувати їх або намагатися реалізувати. Відбувається криза перевиробництва через невиправдано завищені ціни, падіння купівельної спроможності населення, а також занадто швидку появу нових моделей продукції. Чудовий приклад того, як капіталістична система даремно витрачає природні і людські ресурси заради створення нікому не потрібних (або недоступних) благ цивілізації.

Примітка: само собою компанії-виробники найчастіше роблять подібні звалища секретними, проте сховатися від «Карт Гугл» в наш час стає досить складно.

Найсумніше те, що значна частина машин стоїть на таких звалищах не чекає нічого. У кращому випадку вони будуть утилізовані, відправившись під прес. Однак, утилізація в умовах капіталістичної економіки – це далеко не завжди прибуткова справа. Це означає, що більшість добротних машин так і залишиться стояти на розтерзання Матері-природи.

Джерело mashyna.com.ua

Не пропустіть