Для проїзду через аварійний міст потрібно було платити гроші поліції? (ВІДЕО)

Громадським активістам стало відомо про те, що Управлінням внутрішньої безпеки Національної поліції в Чернівецькій області на початку січня цього року було перевірено інформацію про факти отримання працівниками поліції охорони грошових коштів від водіїв крупногабаритних вантажних автомобілів за проїзд аварійним мостом через річку Черемош біля с. Розтоки Путильського району, пише bukinfo.com.ua.

Встановлено, що у зв’язку з тим, що міст через гірську річку визнано непрацездатним, Службою автомобільних доріг Чернівецької області було укладено угоду з обласним підрозділом поліції охорони щодо патрулювання вказаного мосту та недопущення проїзду ним великих вантажних автомобілів до будівництва нового мосту.

Незважаючи на те, що на охорону мосту було виділено державні кошти, а у випадку його руйнування, крім економічних наслідків могли статись надзвичайні події з водіями та пасажирами, деякі працівники поліції за грошову винагороду в сумі від 100 гривень і більше за один автомобіль пропускали вантажний транспорт вагою понад 5 тон.

Крім того, виникає питання до керівників відповідних державних органів щодо доцільності і раціональності витрачання бюджетних коштів на охорону мосту у сумі 345 тисяч грн. Службою автомобільних доріг протягом грудня 2015 року – січня 2016 року, якщо в лютому місяці охорона вже не здійснюється, а експлуатація продовжується, при цьому стан мосту не покращився, а ремонтні роботи не проведено.

Тобто мова йде не про розміри отриманих грошових «дарунків» рядовими поліцейськими, а про те, що самі державні органи та бюджетні організації створюють умови для побутової корупції в таких специфічних для гірської місцевості умовах життєдіяльності і пересічні громадяни відчувають це на своїх плечах.

Адже ми всі знаємо, що у минулому році вже піднімалося питання по цьому мосту. З цього приводу «Народний контроль» записав відеоролик (дивіться нижче). ЗМІ активно висвітлювали дану проблему (http://zik.ua/news/2009/03/31/175500), але все марно. Так, його було визнано вкрай небезпечним і він знаходиться в аварійному стані, але що змінилося з того часу? Аж нічого, крім того, що корупційні схеми можновладцям переходять з рук в руки, наче вимпел. Краще б ці 345 тисяч грн. використали на ремонт цього мосту, а не безглуздо витратили на зарплати охоронцям, тим більше, що такими методами не вирішуються проблеми з мостами.


Не пропустіть