В Україні планують штрафувати пішоходів

Депутат Верховної Ради пропонує ввести заборону на використання мобільних телефонів під час перетину проїжджої частини, пише auto.mail.ru.

Цій проблемі присвячено законопроект №4100 від 18.02.2016 поданий народним депутатом Олегом Дмитренко.

Автор документа зазначає, що проїжджа частина або залізнична колія – ​​місця підвищеної небезпеки, і вимагають від пішоходів уважності. Разом з тим на сьогодні в Україні не існує покарання для пішохода, який переходить дорогу, повністю поглинений своїм мобільним телефоном.

Адміністративним кодексом України передбачена відповідальність за користування засобами зв’язку під час руху тільки для водіїв, в той час як пішоходи юридичної відповідальності не несуть. Майже кожен п’ятий пішохід, який перетинає проїжджу частину дороги або залізничні колії, під час руху користується мобільним телефоном, при цьому увагу пішохода зосереджено на розмові, а не на власну безпеку

Пояснювальна записка до законопроекту

Карати за таке порушення пішоходів пропонують не надто суворо: попередженням або штрафом у розмірі 51 грн (три неоподатковуваних мінімумів доходів громадян). Але при цьому, на відміну від автомобілістів, пішоходам не буде дозволено користуватися гарнітурами hands free.

Нагадаємо, зараз за розмову по мобільному телефону водія можуть оштрафувати на 425 грн або зняти до 50 штрафних балів, якщо порушення потрапить на камеру автоматичної фіксації порушень.


Не пропустіть