Як правильно купити вживане авто і не зазнати махінацій

Купувати автомобіль, котрий вже був у вжитку – справа ризикована, оскільки завжди є ймовірність бути обдуреним. Проте, якщо дотримуватись конкретних рекомендацій, купити автівку, якою вже користувалися, можна без остраху. Про це інформує Регіональний сервісний центр МВС у Львівській області, пише Tvoemisto.

Яку перевірку потрібно зробити першочергово
Найголовніше на що потрібно звернути увагу при купівлі автомобіля, котрий вже був у вжитку, слід оглянути його технічний стан, перевірити документи на авто, а також варто звернути увагу на те, яким чином ви будете засвідчувати факт прийому-передачі.

Транспортний засіб може мати багато прихованих недоліків, тож перед його купівлею, слід добре оглянути автівку. Адже, згодом може виявитися, що транспортний засіб був битий, складений із декількох частин кузова різних автомобілів.

Також є випадки, коли на автівці перебиті номери кузова, підроблені документи, або вона перебуває у розшуку, знаходиться під арештом банку, виконавчої служби, суду або ж була знаряддям кримінального злочину. У цій ситуації ви ризикуєте втратити автомобіль, адже коли такі порушення виявляють то транспортний засіб вилучається правоохоронними органами без жодної компенсації для власника до з’ясування всіх обставин.

Дізнайтеся чи не перебуває авто в розшуку
З самого початку огляду автомобіля запишіть його державний знак, а також номер кузова або шасі. Маючи ці дані ви зможете за допомогою працівників сервісних центрів МВС, а також у онлайн — базі Міністерства внутрішніх справ України перевірити чи перебуває такий транспортний засіб у розшуку чи ні.

Перевіряйте документи на транспортний засіб
Необхідно переконатися, що номера кузова, шасі та інші позначення повністю співпадають з тими, що вказані у технічному паспорті, свідоцтві про прийняття спадщини, договорі дарування, договорі купівлі-продажу, тощо. Якщо ви маєте сумніви щодо дійсності документів чи просто хочете довірити перевірку професіоналам, можете звернутись до працівників сервісних центрів МВС.

Серйозно підійдіть до питання оформлення придбання транспортного засобу
Після перевірки автомобіля на технічну справність, перевірки по базах МВС, перевірки на наявність обтяжень чи обмежень, наступним кроком є оформлення покупки. І тут, зазвичай, більшість роблять помилку погоджуючись з продавцем на купівлю за дорученням. Нагадаємо, що такий метод оформлення несе в собі низку ризиків, адже продавець, який виписав на вас доручення, всерівно залишається власником автомобіля і в будь-який момент може його повернути без жодних відшкодувань, також генеральне доручення має термін дії, а отже його треба поновлювати, а знайти власника деколи буває дуже не просто.

Ще одним прикладом є те, що доручення втрачає силу після смерті довірителя, тоді право власності на автомобіль може перейти до спадкоємців, які можуть вимагати безкоштовного повернення автомобіля.

Ще одним варіантом, який на думку багатьох людей дозволяє зекономити кошти, є договір дарування. Але і тут є нюанси. Цей договір має можливість односторонньої відмови від дарування, коли дарувальник має право відмовитися від передання дарунка у майбутньому, якщо після укладення договору його майновий стан істотно погіршився.
http://famozio.com/


Не пропустіть