Поліції заборонили безпідставно зупиняти водіїв

Депутати не виключають, що в подальшому до цього питання ще повернуться.

У Верховній Раді заборонили безпідставно зупиняти водіїв. Йдеться про так званої профілактичної перевірки, яку хотіли впровадити законопроектом №2695.

Про відповідне рішення повідомили на офіційному Telegram-каналі Верховної Ради. Так, в першому читанні в статті 35 закону “Про національну поліцію” прописувалась ще одна причина зупинки. Йшлося про зупинку під час дії профілактичного огляду.

Профілактичний огляд являє собою зупинку автомобілів у випадковому порядку на розсуд інспектора з метою перевірки водія на стан алкогольного сп’яніння.

У другому читанні МВС довелося піти на поступки, і щоб хоча б провести в парламент посилення відповідальність водіїв за порушення на дорозі і збільшити штрафи, вони відмовилися від норми про профілактичний огляд.

Крім цього, у Верховній Раді не дозволили вимірювати швидкість водіїв без попередження. Також водієві не потрібно буде віддавати документи поліцейському в руки під час зупинки.

При цьому глава правоохоронного комітету ВР Денис Монастирський не заперечує, що норму про профілактичну зупинку нетверезих водіїв все ж введуть, але це станеться трохи пізніше.

“Ми все одно рано чи пізно повернемося до профілактичної зупинки автомобілів”, – сказав глава правоохоронного комітету.

Джерело auto.bigmir.net