Уживані авто в Україні подорожчають на 25-30% – названа причина

В Європі різко підскочив попит на вживані авто. Причина – дефіцит нових машин, викликаний нестачею мікрочіпів.

Уже найближчим часом вживані авто в Україні можуть істотно подорожчати. Експерти прогнозують, що зростання цін складе 25-30% . Про це повідомляє focus.ua.

Ціни на б/у авто в Україні зростуть вже на початку 2022 року. Причина – зростання попиту на секонд-хенд в Європі. Дефіцит мікрочіпів привів до зупинки автозаводів і брак нових машин. У цій ситуації частина європейських покупців звернули свій погляди на вторинному.

У світі спостерігається дефіцит нових автомобілів. Тому люди, які звикли купувати нові машини, не можуть зараз це зробити – тоді і починається підвищений попит на б/у автомобілі“, – повідомив генеральний директор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко.

Якщо раніше європейці мало купували старі автомобілі і значна частина їх відправлялася в Україну, то тепер пригнати б/у авто з Європи складніше. Ціни стали підвищуватися, причому особливо на машини віком до 5 років – саме їх найчастіше вибирають європейські автолюбителі.

За словами голови Інституту досліджень авторинку Станіслава Бучацького, поки брак старих машин в Україні не відчувається, адже в нинішньому році їх вже ввезли понад 500 тисяч і на ринку ще є залишок пригнаних авто. Однак уже на початку наступного року ціни виростуть. А ось дефіцит нових авто в Україні відчувається вже.

Джерело focus.ua

Не пропустіть