Що варто знати про автоматичну коробку передач?

Найголовніша перевага автоматичної коробки передач – комфортне водіння. Водієві немає необхідності стежити за оборотами, безупинно перемикаючи швидкості. Для недосвідченого водія зовсім знімається така поширена проблема новачків, як рушання з місця і рушання під гірку. Варто відпустити педаль гальма – і автомобіль чітко і плавно зробить це сам, не вщухнувши в найбільш невідповідну хвилину і не вимагаючи ловити горезвісний момент «схоплювання», пише infokava.com

Щоб ваш автомобіль з автоматичною коробкою передач довше служив Вам, потрібно пам’ятати про те, що є ряд особливостей експлуатації автомобілів з таким типом трансмісії.

Чи треба під час зупинки (перед світлофором) включати «N» або «Р»?
Не треба. Так ви тільки змусите зайвий раз спрацювати механізми свого автомата.

Чи треба послідовно включати «L1», потім «L2» і лише потім «D»?
Не треба — включивши «D», ви висловили своє побажання їхати вперед, а блок управління сам вирішить, яку передачу і коли включити.

Чи має при русі в місті горіти лампочка «O/D»?

Ні. Погасіть цю лампочку кнопкою і, якщо ви не дуже досвідчений водій, забудьте про неї раз і назавжди і в місті, і за містом. Все, що потрібно, автомат зробить сам. При палаючій лампочці він тільки не зможе включити четверту (або п’яту) передачу.

Але якщо ви водій зі стажем і в процесі своєї їзди користуєтеся гальмуванням двигуном, кнопка «O/D» буде доречною. На пологих спусках, щоб не «палити» гальмівні колодки, можна натиснути кнопку, і машина буде розганятися менше. Якщо узвіз крутий, то вам, може, виявиться недостатнім заборони на включення вищої передачі, машина все одно, хоч і не сильно, буде розганятися. Тоді вже доведеться «перетягнути» рукоятку керування в положення «2», тим самим заборонивши включення третьої передачі. І тоді до кінця спуску у вас вже не будуть горіти гальмівні колодки.

Чи можна на спуску включити «N»?

Можна, але не потрібно — до сильно помітної економії палива це не призведе, а проблеми можуть виникнути. Наприклад, наступні — оберти двигуна на нейтральній передачі будуть низькими, а отже, і низький тиск масла в автоматі. А при перекладі селектора знову в положення «D» всі пакети дисків будуть змушені одночасно «схопитися», що зайвий раз навантажує механізми автомата.

Чи можна буксирувати машину з автоматом?
Можна, але не швидко і не далеко (50 км/год на 50 км), тому що в автоматі не буде тиску масла. Перед буксируванням бажано залити в автомат пару зайвих літрів «Декстрона».

Для чого служать положення «L» і «2L»?
В основному для гальмування двигуном на спусках. Ситуація та ж, що і з кнопкою «O/D». Ви включаєте «L» (або «1» на деяких моделях), і машина може буквально повзти на спуску.

Чи можна завести двигун з буксира, якщо автомобіль обладнаний автоматом?

Ні, якщо це японський двигун на японській машині. Справа в тому, що масляний насос створює тиск в коробці (а цим тиском і стискаються диски).

Чи можна буксирувати інший автомобіль на машині з автоматом?

Можна, але вкрай небажано. Є великий ризик спалити цей автомат, адже всі механізми автоматичної коробки передач розраховані на вагу тільки однієї машини.