Дизельне пальне подешевшає: коли це станеться

За тиждень гуртові ціни на бензин знизились, а дизельного пального  —  зросли. Втім, найближчим часом ситуація може змінитися.

Так вважають в Консалтинговій групі «А-95».

«Гуртові ціни на ДП підвищилися через здорожчання Європейських котирувань в серпні. Додатковим стимулом для підвищення була інформація про повернення акцизів на пальне. Та й клієнти, бачачи, що є всі причини для росту, стали охочіше закуповувати дизпальне», — говорить один із опитаних трейдерів.

Разом з тим він зазначив, що в останні декілька днів серпня котирування в Європі знизились на більш ніж на $100/т, що може сприяти зниженню цін на наступному тижні.

Тим часом гуртові ціни на автогаз перейшли в ріст. Основною причиною здорожчання ресурсу, зі слів операторів ринку, є висока ймовірність повернення акцизу на нього.

Як відомо, акцизи на бензин і дизель хочуть встановити на рівні 100 євро за 1000 літрів, на автомобільний газ — 52 євро за 1000 літрів. Такий акциз, зі слів ще одного гравця ринку, плюс 7% НДС автоматично добавляє до собівартості автогазу 2 гривні на одному літрі.

Джерело enkorr.ua

Не пропустіть