В Україні будуть штрафувати за неякісну підготовку майбутніх водіїв

В Україні не лише змінили процедуру складання практичного іспиту для отримання водійського посвідчення, а й можуть з’явитися нові штрафи.

Йдеться про покарання працівників автошкіл за недостатньо якісну підготовку майбутніх водіїв. Про це йдеться у законопроєкті №7354, який вже підтримали парламентарі.

У документі зазначається, що під час проведення контролю все частіше трапляються випадки порушення посадовими особами таких закладів (автошкіл) порядку підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів, що затверджений постановою КМУ від 20.05.2009 № 487.

«Однією із складових частин процедури допуску водіїв до керування транспортними засобами є отримання посвідчення водія, якому передує не лише процес теоретичної та практичної підготовки, а так само складання теоретичного та практичного іспиту в територіальних сервісних центрах МВС… Так само, під час допуску водіїв до керування, на зазначеному етапі, з боку окремих посадових осіб, виникають порушення встановлених вимог», – йдеться у пояснювальній записці.

Автори документа зазначають, що неналежна підготовка водіїв транспортних засобів, допущення порушень під час державної акредитації закладів, що здійснюють підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації водіїв (автошколи) та порушень під час складання теоретичного і практичного іспитів в територіальних сервісних центрах МВС, у фіналі призводить до низького рівня опанування водіями положень Правил дорожнього руху та навичок керування транспортними засобами.

Працівників автошкіл, які порушують правила підготовки водіїв, будуть штрафувати та відсторонювати від роботи. Розмір штрафу буде варіюватися від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а період відсторонення від роботи становитиме 1 рік.


Не пропустіть