Ford втрачає десятки тисяч доларів на кожному проданому електромобілі: названа причина

Прибуток компанії Ford за третій квартал показав зростаючі збитки від електромобілів. Головна причина – уповільнення попиту та цінова війною на електромобілі, ініційована Tesla на початку 2023 року.

Як стало відомо, Ford вдалося продати 20 962 електромобілі в третьому кварталі, випередивши General Motors із невеликим відривом, багато в чому завдяки збільшенню виробництва Mustang Mach-E: продажі Mach-E зросли на 42,5% у третьому кварталі з 14 824 проданими одиницями, 5 872 з яких реалізували лише у вересні.

Постачання електромобілів автовиробника збільшилося на 44%, що призвело до зростання виручки підрозділу Ford Model e EV на 26% у річному вирахуванні до 1,8 мільярда доларів.

Однак, незважаючи на більш високий обсяг, збитки від електромобілів продовжували зростати в третьому кварталі: компанія повідомила про операційний збиток у розмірі 1,3 мільярда доларів порівняно із 1,1 мільярда доларів у попередньому кварталі та більш ніж удвічі порівняно з третім кварталом 2022 року.

Це означає, що Ford втратив близько 36 000 доларів на кожному проданому електромобілі у цьому кварталі, перевищивши ймовірний збиток у 32 350 доларів на електромобіль у другому кварталі. Таким чином, за увесь 2023 рік річний збиток його підрозділу електромобілів становитиме 4,5 мільярда доларів.

У результаті в Ford заявили, що скорочують заплановані інвестиції в електромобілі приблизно на 12 мільярдів доларів.

Нагадаємо, попри війну і можливі відключення електроенергії українці активно купують електромобілі.


Не пропустіть