Дитина на передньому сидінні: зі скількох років можна їздити?

Ще років 20-25 тому на передньому сидінні автомобіля могли їздити діти будь-якого віку – чи то місячний малюк, чи дитина десяти років — і ніхто не міг цього заборонити. Це пояснюється досить просто: засобів безпеки тоді (принаймні, у нашому розумінні таких) практично не було. Ті ж ремені безпеки з’явилися не так давно, а про подушки безпеки годі й казати. Але із часом забороняти перебування дітей на передньому сидінні розпочало багато країн світу, завдяки чому було збережено сотні тисяч життів, пише carreviewauto.com.

Так з якого віку?

Згідно із чинними Правилами дорожнього руху, перевезення дітей на пасажирському сидінні спереду можливе, але з деякими застереженнями. Якщо дитині не виповнилося 12 років, то потрібно використовувати спеціальні захисні пристосування — «трикутники», наприклад, для дітей вагою до 36 кілограм, автомобільні крісла, що підбираються за зростом та вагою, тощо. Якщо дитина старша 12 років, то вона має право використовувати звичайний ремінь безпеки.

Утримуючі пристрої

До таких пристроїв можна віднести: подушки; автокрісла; бустери; ремені. Вимога до таких пристроїв усього одна – вона має враховувати вік і біометричні показники дитини. Тому батьки зобов’язані адекватно підібрати захист. Згідно з правилами перевезення, небезпечно саджати дорослу дитину в крісло для малюка, так само як пристібати грудничка звичайним ременем. Конструкція фіксується так, щоб за непередбачених обставин мінімізувати травматизм дитини, скувати рухливість її тіла. Для дітей старше 12 років потреби у використанні спеціальних утримуючих крісел немає. Прийнятний звичайний ремінь.

Де краще встановлювати пристрої?

За статистикою, переднє крісло більш небезпечне, тому автокрісла бажано монтувати на задньому сидінні, а саме по центру. Усе можна пояснити фізіологією дитини: у подібному положенні різка зупинка не буде настільки небезпечною для здоров’я та ніжних м’язів шиї. Подушка безпеки відключається зовсім, оскільки наслідки її спрацювання можуть бути найнепередбачуванішими. Діти старше 4 років сідають обличчям уперед, тому подушку краще вже не відключати. Поширена помилка — перевозити дитину на руках у дорослого! Цього робити не можна, оскільки при аварії дорослий просто придавить дитину своєю вагою. На шанс того, що вдасться її утримати, розраховувати також не варто.


Не пропустіть