Як водіям “заробити” на ямі і ожеледі: поради юриста

Якщо ви потрапили в дорожньо-транспортну пригоду в результаті наїзду на яму або ваше авто понесло на ожеледі, не чекайте що вам швидко компенсують витрати на ремонт, пише avtovod.org.ua.

Як показує статистика, дорожні служби рідко визнають свою провину в ДТП. Наприклад, у Києві за 5 років з вини шляховиків офіційно відбулася всього одна аварія.

Втім, деякі поради юристів допоможуть автолюбителям добитися справедливості в суді.

10 грудня в Запоріжжі сталася аварія, причиною якої стала погана дорога. Легковик “Славута” влетів колесом в “воронку” на дорозі, після чого авто розвернуло і кинуло під колеса тролейбуса. У результаті “рогатий” розчавив передню частину легковика, при цьому водій “Славути” дивом не отримав травми.

Юристи кажуть, що докази про те, що причиною аварії було поганий стан дороги, зібрати складно.

“Дорожнім службам набагато простіше скинути провину за аварію на водія. Адже, відповідно до правил дорожнього руху розділу 12, сказано, що керуючий транспортним засобом повинен вибрати безпечну швидкість руху, враховувати стан дорожнього покриття”, – розповів представник Об’єднання ліги професійних адвокатів Іван Діденко.

Коли потерпілий починає збирати докази, то виявляється, ями забита, а ожеледь почищений.

Як діяти в подібних ситуаціях водіям?

“Необхідно фіксувати на фото і відео ожеледь або яму, виміряти її ширину рулеткою, збирати свідків, скласти колективний акт – це допоможе на суді для об’єктивного розгляду події”, – радить Іван Діденко.


Не пропустіть