Як боротись з хамством на дорозі
У перехідний період між міліцією та поліції на дорогах побільшало порушень правил дорожнього руху та хамства. Про це Gazeta.ua розповіли у Міжнародній федерації захисту прав водіїв.
Якщо ви зафільмували водія, який навмисно підрізає інших учасників дорожнього руху і провокує конфлікт, не завжди можна притягнути хама до відповідальності.
“Для притягнення до відповідальності водія за порушення ПДР потрібно чітко встановити особу-правопорушника. Якщо зняти це на відеореєстратор і з цього запису можна буде чітко ідентифікувати правопорушника, тоді є сенс звертатися у поліцію. Якщо ж ідентифікувати особу неможливо, тоді немає кого притягати до відповідальності”, – каже Богдан Глядик, автоюрист.
Щодо покарання, то поліція вирішуватиме, як класифікувати дії водія.
“Залежно від дій та наслідків, правоохоронці можуть по-різному кваліфікувати правопорушення. Поліція може штрафувати хамовитого водія як за порушення правил дорожнього руху, так і за хуліганство”, – додав Богдан Глядик.
Не варто боятися звернутись у поліцію, якщо ви створили небезпечну ситуацію на дорозі, а інший водій вам раз-другий “дав по вухах”.
“Створення аварійної ситуації – це дії водія, які змушують до критичних дій інших водіїв : різкого гальмування, різких маневрів тощо. За створення аварійної ситуації винуватець несе відповідальності, але, якщо дії водія призвели до ДТП, тоді він уже відповідає за спричинення аварії. Якщо ж один водій створить аварійну ситуацію, а інший наздожене першого і застосує силу – тоді це вже відповідальність за нанесення шкоди”, – каже юрист.
Нагадаємо, зміни до Кодексу про адміністративні порушення, що передбачають відеофіксацію порушень ПДР та штрафних балів, набирали чинності разом із законом про національну поліцію з 7 листопада.
Також правоохоронці щорічно нараховуватимуть водіям 150 балів. При вчиненні порушення правил дорожнього руху, з водія спочатку зніматимуться тільки бали до того моменту, поки всі бали у водія не закінчаться, тільки після цього доведеться заплатити штраф.