Траншейні машини ТМК і ТМК-2 на базі МАЗ-538

Траншейна машина ТМК являє собою колісний тягач МАЗ-538, на якому змонтований робочий орган для обриву траншей і бульдозерне обладнання. Машина дозволяє проводити обрив траншей в ґрунтах до IV категорії включно. Відрив траншей в талих грунтах при глибині 1,5 м здійснюється зі швидкістю 700 м /год, в мерзлих грунтах – 210 м/год.

Робочий орган роторний, бесковшового типу. До складу робочого обладнання входять механічна трансмісія приводу і гідравлічний механізм підйому і опускання робочого органу. На рамі робочого органу встановлюються укісники пасивного типу, що забезпечують утворення похилих стінок траншеї. Піднятий з траншеї грунт за допомогою метальників розкидається по обох сторонах траншеї.

Встановлене допоміжне бульдозерне обладнання з шириною відвалу 3,3 м дозволяє виробляти планування місцевості, засипку ям, ровів, риття котлованів і т.п.

Базовий повнопривідний колісний тягач МАЗ-538 оснащений двигуном Д-12А-375А потужністю 375 к.с.

Виготовляють машини ТМК з 1975 року на Дмитрівському екскаваторному заводі. Пізніше на колісному тягачі КЗКТ-538ДК випускалася модернізована траншейна машина ТМК-2.

Джерело: vk.com/special_technology


Не пропустіть